Urzędników dziesiątkuje wirus i kwarantanna

  • 11.11.2020, 08:05 (aktualizacja 13.11.2020, 08:09)
  • DBEZ
Urzędników dziesiątkuje wirus i kwarantanna
Zamknięte drzwi i napis "Proszę dzwonić", albo urna wystawiona na korytarzu to już nie tylko oznaka, że urzędnicy boją się zarazić koronawirusem. Oni też nie chcą roznosić go na zewnątrz, bo sami chorują.

- Wiele osób nie chce wykazać zrozumienia dla wprowadzonych zasad. Koniecznie chcą załatwiać swoje sprawy osobiście. A to już nie te czasy. Nie możemy każdemu tłumaczyć, że wczoraj koleżanka poszła na zwolnienie i nie wiadomo, czy nie jest zakażona - mówi jedna z urzędniczek.

W ubiegłym tygodniu wójt gminy Wierzbica kupiła dla urzędu testy płytkowe na koronawirusa. Pierwsze już zostały wykonane. Oczywiście były dobrowolne. Miały związek z wcześniej stwierdzonymi zakażeniami wśród załogi urzędu, OPS i szkoły.

- Dwa wyniki wypadły negatywnie i jeden okazał się pozytywny. W tym ostatnim przypadku pracownica przyszła do urzędu po 2 tygodniach leczenia przeziębienia. Została odesłana do domu - mówi wójt Bożena Deniszczuk.

Także coraz więcej urzędów wprowadza pracę zmianową. System ten już obowiązuje w chełmskim starostwie powiatowym. Polega na tym, że pracownicy podzieleni są na dwie zmiany i przychodzą co drugi dzień. Niektóre urzędy wprowadzają też zmiany cotygodniowe.

- Mamy zakażonych dwóch pracowników urzędu. Od czterech osób, które zostały wskazane jako kontakt, były pobierane wymazy. Wyniki przyszły z opisem, że są niepewne i należy je powtórzyć - mówi wójt Kamienia Dariusz Stocki.

W związku z tym Urząd Gminy Kamień od poniedziałku wprowadza system pracy zmianowej. W tym urzędzie również stwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem. Dodatkowo kilka osób przebywa na kwarantannie.

- Przechodzimy na pracę zdalną hybrydową. Podzieliliśmy załogę na pół. Zmiana nastąpi po weekendzie - mówi wicewójt Zbigniew Raźniewski.

W ubiegłym tygodniu zdecydowano też o zamknięciu kasy. W związku z tym należy pieniądze przelewać na konto gminy. Dokumenty można było składać jedynie do skrzynki podawczej, którą ustawiono na parterze urzędu.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe