Piąte rondo w mieście

  • 09.10.2020, 16:15
  • GD
Piąte rondo w mieście Fot. Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie
W Krasnymstawie oddano do użytku nowe rondo. Teraz na skrzyżowaniu ulic: Poniatowskiego, Mickiewicza i Szkolnej ma być dużo bezpieczniej.

Nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym było możliwe w ramach przebudowy ul. Szkolnej i Kościuszki, którą sfinansowały samorządy powiatu i miasta. Nie byłoby to możliwe bez znaczącego wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Inwestycja powiązana jest ze znajdującymi się nieopodal instytucjami, m.in.: Szkołą Podstawowej nr 1, przedszkolem nr 4 czy też Sądem Rejonowym w Krasnymstawie. Skrzyżowanie w formie ronda ma nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo, ale i upłynnić ruch drogowy - mówi Tomasz Kliszcz z wydziału oświaty, kultury i promocji powiatu Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie.

To nie jest ostatnie rondo na terenie miasta. Trwają bowiem prace planistyczne dotyczące przebudowy skrzyżowania ulic Lwowskiej i Sokołowskiego. Choć sprawa dotyczy drogi wojewódzkiej i krajowej, udział w kosztach inwestycji zadeklarowały samorządy miasta i powiatu.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe