Włodawa pożegnała Reginę Jachimczuk

  • 07.10.2020, 16:15
  • TS
Włodawa pożegnała Reginę Jachimczuk Fot. MBP Włodawa
Z ogromnym smutkiem społeczność Włodawy przyjęła wiadomość o śmierci (w dniu 23 września) Reginy Jachimczuk, wybitnej polonistki i regionalistki, uczennicy prof. Władysława Kuraszkiewicza, od dziesięcioleci związanej z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Włodawskiej i Miejską Biblioteką Publiczną we Włodawie. W czwartek (1 października) pochowano ją na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie.

- Pani Regina do ostatnich chwil swojego życia czynnie uczestniczyła w życiu społecznym. Jej inspiracje do działań edukacyjnych promujących dziedzictwo historyczno-kulturowe naszej małej ojczyzny, tak bliskie jej sercu, z pewnością na długo pozostaną w pamięci włodawian – mówi Małgorzata Zińczuk, sekretarz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Włodawskiej.

W ostatniej drodze śp. Reginie Jachimczuk towarzyszyła rodzina, znajomi i przyjaciele.

 

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe