Horodysko zaprasza na pieczone ziemniaki

  • 02.10.2020, 11:27
  • DBEZ
Horodysko zaprasza na pieczone ziemniaki
Festiwal Ziemniaka, czyli jesień na polskiej wsi - to hasło imprezy, która odbędzie się nad zalewem Maczuły w Horodysku. Pieczone ziemniaki będzie można degustować już 4 października od godz. 14.

Festiwal Ziemniaka zaplanowano na pierwszą niedzielę października. Przypomni on uczestnikom tradycje związane z wykopkami. Na wydarzenie zapraszają panie z  Koła Gospodyń Wiejskich w Horodysku wspólnie z wójt gminy Leśniowice Joanną Jabłońską, starostą chełmskim Piotrem Deniszczukiem i pracownikami Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach.

- Wykopki to jesienne zbiory warzyw.  Tradycyjnie były okazją do integrowania lokalnych społeczności. Plony zbierano z pól gromadnie, a więc sąsiedzi wspólnie i kolejno, gospodarstwo po gospodarstwie, kopali ziemniaki, marchew, buraki. W tym roku postanowiliśmy ponownie powrócić i przywołać tradycję tej wspólnoty - mówi Agnieszka Poźniak, dyrektorka SOK w Leśniowicach.

Na stołach pojawią się tradycyjne dania przygotowane przez uczestniczki warsztatów kulinarnych z ziemniakami z tegorocznych zbiorów w roli głównej.

- Zapraszamy wszystkich do degustacji potraw jesiennej kuchni. Jako że będzie to ostatnie wydarzenie w ramach projektu "Spotkania z żywą tradycją w Horodysku.", uczestników zaprosimy do wspólnej  zabawy i  śpiewania przy muzyce ludowej - dodaje Poźniak.

Do tańca i śpiewu zagrają Kapela Świcy z Grabowca i zespół Cuda Wianki z Dorohuska. Wystąpią również lokalni artyści. Odbędzie się premierowy pokaz filmu dokumentalnego o żniwowaniu.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe