Młodzież chce do Modrzewiaka

  • 27.08.2020, 16:30
  • TWA
Młodzież chce do Modrzewiaka Fot. facebook.com/ZSZ.nr1.II.LO.we.Wlodawie
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie to szkoła, którą najchętniej wybierali tegoroczni absolwenci podstawówek. Dyrektor Eugeniusz Omelczuk nie kryje zadowolenia, bo zrekrutował więcej uczniów niż podczas tzw. podwójnego rocznika.

- Mamy największy kryzys demograficzny od lat, dlatego zakładaliśmy pesymistyczny scenariusz. Tworząc arkusz organizacyjny, zaplanowaliśmy utworzenie czterech oddziałów, a powstanie ich aż siedem. Myślę, że jest to poniekąd efekt epidemii. Wielu rodziców zrezygnowało z wysyłania swoich dzieci do szkół w Chełmie czy Lublinie. Jestem przekonany, że uczniowie wybierając naszą szkołę, brali pod uwagę również to, że mamy nowoczesne, świetnie wyposażone pracownie – wyjaśnia Omelczuk.

Do szkoły przyjęto w sumie 180 uczniów, w tym kilkunastu z Ukrainy. 85 wybrało naukę w liceum, 80 w technikum i 23 osoby zdecydowały się na zdobycie zawodu w szkole branżowej.

W liceum powstaną trzy oddziały. Tradycyjnie największą popularnością cieszył się kierunek matematyczno-fizyczno-informatyczny. Równie duże wzięcie miał profil wojskowy. Ta klasa funkcjonuje w "Modrzewiaku" dopiero drugi rok.

- Od lat kształcimy uczniów w klasie mundurowej. Wcześniej była to służba graniczna. Teraz wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wojska – tłumaczy dyrektor.

Trzecia klasa będzie łączona z dwóch profili: medialno-prawniczego i biologiczno-chemicznego.

Trzy oddziały powstaną również w technikum. Jeden samodzielny będą stanowili uczniowie, którzy wybrali profil informatyczny. - Technologia w tym zakresie rozwija się niesamowicie szybko. Jest to przyszłościowy kierunek i wydaje mi się, że tym właśnie kieruje się młodzież - przekonuje Omelczuk.

Dwie pozostałe klasy będą łączone: technik pojazdów samochodowych z technikiem budownictwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych z technikiem hotelarstwa.

Będzie również jeden oddział w "branżówce" łączony z zawodów: monter zabudowy robót wykończeniowych w budownictwie i elektromechanik.

Z naboru zadowolona jest też Arlena Krawczuk, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie.

- Zawsze może być lepiej, ale biorąc pod uwagę pogłębiający się niż demograficzny myślę, że jest dobrze. Stworzymy trzy oddziały, czyli tyle, ile planowaliśmy – wyjaśnia. Powstanie jedna klasa o profilu matematyczno-fizycznym, biologiczno-chemiczna oraz łączona humanistyczna z ogólną.

Dwa oddziały zostaną utworzone w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie.

- Odeszły nam trzy oddziały, zrekrutowaliśmy dwa. Jednak wydaje mi się, że to nie jest zły wynik – mówi dyrektor Leszek Młynarczyk.

Szkoła zrekrutowała w sumie 43 osoby: 22 na kierunku mechanizacji, 10 na kierunku technik żywienia i 11 na agrobiznesie.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe