Nie zdał co trzeci maturzysta

  • 20.08.2020, 16:26
  • GD
Nie zdał co trzeci maturzysta
Z egzaminem dojrzałości w pięciu szkołach prowadzonych przez krasnostawskie starostwo zmagało się 209 absolwentów. Zdawalność wyniosła 67 proc. Nie zdał średnio co trzeci maturzysta. Ogólny wynik w powiecie zaniżyli abiturienci techników, dla których ważniejszy był egzamin zawodowy. Prawo do poprawki ma jeszcze 49 z 69 osób, która oblały czerwcową maturę.

W I LO do egzaminu dojrzałości przystąpiło 62 absolwentów klas trzecich. Zdawalność wyniosła 96,8 proc. Dwóm maturzystom nie powiodło z matematyki, ale 8 września będą mieli jeszcze szansę poprawienia wyników z tego przedmiotu.

Maturę w II LO zdawało 47 absolwentów. Zdawalność wyniosła 72,3 proc. Nie zdało 13 maturzystów. Jedna osoba ma jeszcze szansę poprawić język angielski, a 8 kolejnych musi ponownie zmierzyć się z matematyką.

W Zespole Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie do matury przystąpiły 22 osoby z 32 absolwentów. W pierwszym terminie zdawalność wyniosła 36,3 proc. Prawo do poprawki ma jeszcze 13 z 17 osób, które nie zdały egzaminów. Wszyscy we wrześniu ponownie zmierzą się matematyką.

Do matury w ZS nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie przystąpiło 65 z 86 absolwentów. Zdawalność wyniosła 49,24 proc. Poprawić się może jeszcze 22 z 33 uczniów, którym nie poszczęściło się w pierwszym terminie. We wrześniu aż 16 osób ponownie zmierzy się z matematyką. Trzech maturzystów znów zmierzy się z arkuszem zadań z języka polskiego oraz tyle samo z  języka angielskiego.

W Zespole Szkół w Żółkiewce maturę zdawało 13 osób, chociaż absolwentów było 23. Zdawalność wyniosła 76,3 proc. Troje maturzystów nie zdało z języka polskiego, ale jeszcze mają szansę poprawić ten przedmiot w drugim terminie.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe