Bohaterska policjantka

  • 04.08.2020, 12:25
  • DBEZ
Bohaterska policjantka
Magdalena Marszałek, policjantka Komendy Powiatowej Policji we Włodawie, po raz kolejny pokazała, że funkcjonariuszem jest się 24 godziny na dobę. W czasie wolnym pomogła rannemu mężczyźnie i zatrzymała nożowników.

Do zdarzenia doszło w piątek przed południem na ul. Turystycznej w Lublinie. Policjantka Komendy Powiatowej Policji we Włodawie asp. szt. Magdalena Marszałek, która na co dzień pełni służbę jako zastępca dyżurnego, jadąc samochodem w czasie wolnym od służby, zauważyła leżącego na chodniku zakrwawionego mężczyznę. Zawróciła więc i podjechała na miejsce. Była tam już kobieta, która udzielała pomocy rannemu. Policjantka ze swojego auta wyjęła sterylny materiał i pomogła zatamować krwawienie.

To jednak nie był koniec tej interwencji. W pobliżu poszkodowanego leżał na ziemi zakrwawiony nóż. Nieopodal przy budynku stało dwóch mężczyzn, których ranny wskazał jako sprawców. Na miejscu pojawił się funkcjonariusz Straży Miejskiej w Lublinie, który był również po służbie. Pomógł policjantce obezwładnić napastników. Zostali przekazani policjantom, którzy przyjechali na miejsce. Ranny mężczyzna został przekazany pod opiekę medykom i zabrany karetką do szpitala.

Dwaj zatrzymani mężczyźni trafili do VI Komisariatu Policji w Lublinie. To obywatele Mołdawii w wieku 48-lat. Byli pod silnym wpływem alkoholu i trafili do policyjnego aresztu.

Ranny mężczyzna jest również obywatelem Mołdawii. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kolejny już raz swoją postawą asp. szt. Magdalena Marszałek pokazała, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. W ubiegłym roku, w czasie wolnym od służby, zatrzymała mężczyzną poszukiwanego listem gończym, a w kwietniu br. zatrzymała nietrzeźwego kierującego.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe