Zamiast dożynek plener

  • 24.07.2020, 10:41
  • TWA
Zamiast dożynek plener
Nie będzie Imienin Hanny ani gminnego święta plonów. Gmina zorganizuje za to m.in. plener malarski i koncert folkowy.

Z powodu epidemii wójt zrezygnowała z dwóch największych wydarzeń w gminie.

- Nie chcę narażać mieszkańców. Zresztą sama też jestem w grupie ryzyka – mówiła podczas jednej z rozmów z nami wójt Grażyna Kowalik.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu złożył za to wniosek do Narodowego Centrum Kultury o dofinansowanie projektu pod nazwą „Klimaty Hanny – pejzaż pędzlem i dźwiękiem malowany”.

- Do programu zgłoszono 1622 wnioski, spośród których 277 zakwalifikowano do dofinansowania. Nasz projekt znalazł się na 120. miejscu. Otrzymaliśmy 33 tys. zł – relacjonuje Mariola Kuć, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Hannie.

W ramach zadania odbędą się plener malarski i warsztaty plastyczne pod kierunkiem Stanisława Baja. Na koniec zaplanowano wystawę obrazów i wydawnictwo. W programie wydarzenia jest także koncert folkowy. Ponadto zaplanowano stworzenie muralu 3D oraz akcję zbierania i archiwizacji starych fotografii w ramach projektu „Czas zamknięty w kadrze – nasza dawna wieś", które zaprezentowane zostaną na kolejnej wystawie.

Wszystko to odbędzie się najpóźniej do końca października.

- Poszukujemy fotografii, na których utrwalone są obrazy dawnej polskiej wsi, czyli na przykład stare chaty, praca na roli itp. Jeżeli ktoś ma takie zbiory i chciałby je udostępnić, prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Hannie – mówi dyrektor Kuć.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe