Oskarżeni o skatowanie 16-latki kijem bejsbolowym

  • 22.07.2020, 08:51 (aktualizacja 24.07.2020, 09:21)
  • TWA
Oskarżeni o skatowanie 16-latki kijem bejsbolowym
Wywieźli dziewczynę do lasu i katowali metalowym kijem do bejsbola. Potem przywieźli 16-latkę do Włodawy i porzucili przed domem. Dziewczyna trafiła do szpitala, bo miała poważne obrażenia ciała. Za pobicie nastolatki będą tłumaczyli się przed sądem; 29-letnia włodawianka oraz jej 19-letni wspólnik z Chełma.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór, 11 maja. Śledczy ustalili, że przed dom, w którym mieszkała 16-latka podjechał samochodem jej 19-letni znajomy z Chełma. Wywabił dziewczynę, a ta, nieświadoma zagrożenia, wsiadła do samochodu. Chłopak wywiózł ją do lasu w okolicach Włodawy. Tam czekali; 29-letnia mieszkanka Włodawy oraz jej 23-letni kompan z Chełma. Kobieta zażądała od 16-latki, aby oddała jej 1000 zł, który rzekomo była jej winna. Dziewczyna odmówiła, więc 29-latka złapała ją za włosy i zaczęła szarpać. Gdy to nie poskutkowało, kobieta chwyciła metalowy kij do bejsbola. Okładała nim 16-latkę po całym ciele. Po wszystkim wrzucili do samochodu zmasakrowaną dziewczynę. 19-latek dostał polecenie odwiezienia jej do domu.

Poszkodowana opowiedziała o napaści swojej matce, która zawiadomiła policję. Nastolatka trafiła na szpitalny oddział ratunkowy. Na szczęście obrażenia, jakich doznała, nie zagrażały jej życiu.

- Policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawców. Jeszcze tego samego wieczoru zatrzymali 29-latkę z Włodawy i jej 19-letniego znajomego z Chełma – relacjonowała wówczas st.sierż. Elwira Tadyniewicz, oficer prasowa KPP we Włodawie.

W środę, 13 maja oboje zostali doprowadzeni do prokuratury. Policjanci wnioskowali do prokuratury o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec obojga, ale prokurator się nie przychylił. Zastosował jedynie dozór policji wobec podejrzanych. 23-latek z Chełma zatrzymany został przez chełmskich mundurowych i przesłuchany w charakterze świadka.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy postawili zarzuty dwojgu podejrzanych. W ubiegłym tygodniu prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko nim. 29-letnia mieszkanka Włodawy będzie się tłumaczyła za stosowanie przemocy wobec nieletniej w celu zmuszenia jej do oddania wierzytelności. Z kolei 19-latek odpowie za pomoc w tym przestępstwie. Obojgu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Okazuje się, że to nie jest ich pierwszy konflikt z prawem. Byli już notowani. Kobieta ma na koncie między innymi przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, z kolei 19-latek pobicie.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe