Z Piaskowymi Babeczkami gotują dla Ignasia

  • 26.06.2020, 10:43
  • TWA
Z Piaskowymi Babeczkami gotują dla Ignasia Garnek pełen flaczków od KGW Piaskowe Babeczki został zlicytowany za ponad 100 zł. Ugotował je mąż pani Marty, Arkadiusz Malewicz. Wcześniej za 250 zł zlicytowany został forszmak ugotowany przez Katarzynę Wnuk z Piaskowych Babeczek
Mieszkańcy powiatu włodawskiego przejęli się losem małego Ignasia Szpyrki z Woli Uhruskiej. Wielu z nich pomaga w zbiórce pieniędzy na leczenie chłopca, przygotowując rękodzieła, gotując, oddając książki albo rodzinne pamiątki na aukcję.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że pani Agnieszka, mama Ignasia stworzyła na Facebooku grupę pod nazwą „Zbiórka na operację serduszka Ignasia - pomóżmy mu żyć!”. Ta inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Ludzie przekazuje na licytację, co tylko mogą, począwszy od drobnych przedmiotów, poprzez prace rękodzielnicze, aż po potrawy kulinarne. Już dwukrotnie licytowane były smakołyki przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich Piaskowe Babeczki w Piaskach. Gospodynie zapewniają, że to nie koniec pomocy z ich strony.

Najpierw pod młotek poszedł forszmak ugotowany przez Katarzynę Wnuk. Garnek przepysznej potrawy za 250 zł kupiła mieszkanka Woli Uhruskiej. Kilka dni temu Piaskowe Babeczki wystawiły na licytację kolejne danie. Tym razem były to flaczki przygotowane przez Arkadiusza Malewicza, małżonka pani Marty, szefowej koła. Za 105 zł wylicytowała je mieszkanka Włodawy.

- Każdy sposób jest dobry, aby pomóc małemu Ignasiowi. Nas to niewiele kosztuje, a dzięki temu rodzice są coraz bliżej zebrania niezbędnej sumy na operację dla ukochanego synka. W imieniu Piaskowych Babeczek chcę podziękować tym, którzy okazali dobre serce i kupili ugotowane przez nas potrawy – mówi Marta Malewicz.

- Codziennie każdy dorzuca coś od siebie, więc można wylicytować setki ciekawych przedmiotów – mówi pani Agnieszka. - Wśród nich są książki, gadżety, a nawet potrawy przygotowane przez koła gospodyń z naszego regionu. Grupa jest otwarta i każdy może do niej dołączyć, więc serdecznie zachęcamy. Zapraszamy również lokalne firmy, żeby dołożyły swoją cegiełkę, oferując produkt lub usługę w szczytnym celu. Pieniądze za wylicytowane przedmioty wpłaca się bezpośrednio na konto fundacji Cor Infantis.

Historię tego 4-letniego chłopca opisywaliśmy już wielokrotnie. W swoim krótkim życiu przeszedł już wiele. Kolejną, bardzo poważną operację serduszka powinien mieć w ubiegłym roku. Sęk w tym, że wyceniono ją aż na 180 tys. zł, a do tej pory rodzinie udało się zebrać około 100 tys. zł. Zabieg musi być przeprowadzony najszybciej jak się da, bo im Ignaś jest starszy, tym bardziej staje się ryzykowna. Tego trudnego zabiegu podjął się prof. Edward Malec, kardiochirurg z Kliniki Uniwersyteckiej w niemieckim Münster.

Każdy, kto zechce wesprzeć Ignacego Szpyrkę, może wpłacić pieniądze na konto: Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem: "49313 – Szpyrka Ignacy". Już wcześniej konto dla chłopca utworzyła Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej - nr 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843 z dopiskiem ZC 8271 Ignacy Szpyrka. Zbiórka jest ponadto prowadzona za pośrednictwem portalu siepomaga.pl/serceIgnasia. Darowizny przyjmuje również fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis - nr konta to 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 (w tytule przelewu należy wpisać Ignacy Szpyrka). Liczy się każda złotówka.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe