Olej z przestępstwa trafił do szpitali

  • 28.05.2020, 09:21
  • (apm)
Olej z przestępstwa trafił do szpitali
4 000 litrów oleju napędowego, przejętego podczas rozbicia grupy zajmującej się produkcją papierosów, przekazała zamojska prokuratura do szpitala w Chełmie, a 3 200 litrów do krasnostawskiej lecznicy. Z tego daru skorzystały też inne placówki medyczne w regionie.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu nadzoruje śledztwo prowadzone przez chełmski wydział Centralnego Biura Śledczego Policji w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na terenie woj. kujawsko-pomorskiego od września do grudnia 2019 roku. Szajka podejrzana jest o popełnianie przestępstw skarbowych związanych z nielegalną produkcją i wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych.

Podczas czynności procesowych ujawniono nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych i zabezpieczono przedmioty i pojemniki z olejem napędowym oraz maszyny służące do nielegalnej produkcji papierosów. Zabezpieczono również 1 050 kg krajanki tytoniowej oraz 20 720 sztuk papierosów.

W związku z wprowadzonym stanem epidemii Prokuratura Okręgowa w Zamościu nieodpłatnie przekazała olej kilku szpitalom. 4 plastikowe pojemniki typu "Mauser" wypełnione olejem napędowym (800 litrów każdy, łącznie około 3 200 litrów) otrzymał Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie.

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie dostał 5 takich pojemników - łącznie około 4 000 litrów oleju napędowego. Skorzystały też inne placówki w: Zamościu, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim. Zarząd Centralnego Biura Śledczego Policji w Lublinie otrzymał natomiast urządzenia elektroniczne.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe