Koszenie ograniczone

  • 21.05.2020, 10:38
  • AN
Koszenie ograniczone
Miasto planuje rzadziej kosić trawę w pasach drogowych i parkach miejskich. Nie oznacza to jednak, że zieleń miejska będzie zaniedbana. Nieskoszona trawa ma pozytywnie wpływać na jakość powietrza, pochłaniać dwutlenek węgla i nawilżać powietrze.

Koszenie ma być ograniczone do ok. 2-3 razy w roku.

- Każdorazowe przystąpienie do zabiegów koszenia będzie podejmowane doraźnie i uzależnione będzie od ilości opadów deszczu - informuje urząd miasta.

W najbliższych czasie planowane jest wykoszenie trawy na obrzeżach rond, na których jest urządzona zieleń, aby poprawić estetykę tych miejsc, oraz w okolicach skrzyżowań z uwagi na ewentualne pogorszenie widoczności w ruchu drogowym. Bezpieczeństwo jest bowiem priorytetowe.

- Wzorem innych miast, na wybranych terenach zielonych, ustawimy tabliczki informujące o ograniczeniu koszenia - wyjaśniają miejscy urzędnicy. - Zachęcamy zarządców terenów zielonych i was, drodzy chełmianie, abyście również ograniczali koszenie i zakładali łąki kwietne.

Rzadziej swoje trawniki koszą; Lublin, Wrocław, Kraków, Gdańsk czy Warszawa.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe