Koszary przestaną straszyć

  • 11.04.2020, 09:46 (aktualizacja 11.04.2020, 09:53)
  • TWA
Koszary przestaną straszyć
Niebawem rozpocznie się kompleksowa modernizacja budynku po byłej jednostce wojskowej. Powstanie tam m.in. Centrum Usług Społecznych. Pracę znajdzie nawet około 60 osób.

- To wielki dzień, nie tylko dla mnie jako starosty, ale przede wszystkim dla mieszkańców powiatu włodawskiego. Dzisiaj podpisałem umowę na remont budynku po byłej jednostce wojskowej we Włodawie. Wartą niemal 8,3 mln złotych inwestycję wykona firma Handbud pana Wiesława Blicharskiego – informował w piątek starosta włodawski Andrzej Romańczuk. - Jest to nasz sztandarowy projekt w ramach rewitalizacji miasta. Wkrótce ekipy wejdą na plac budowy.

Terenem po byłej jednostce wojskowej przez lata zarządzał Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie. Kiedyś mieściła się w nim szkoła zawodowa. Malejąca liczba uczniów spowodowała, że utrzymywanie tego obiektu było nieopłacalne. Koszarowiec od kilku lat stał pusty. Nieużytkowany był również teren, na którym kiedyś zlokalizowany był stadion i plac defilad. Władze starostwa postanowiły tę nieruchomość zagospodarować. - Miejsce w budynku po byłej jednostce będzie przeznaczone przede wszystkim dla osób starszych – mówi starosta.

W koszarowcu powstanie centrum usług społecznych, gdzie świadczone będą usługi socjalne, o charakterze profilaktycznym, aktywizującym i interwencyjnym. Wsparciem objęte zostaną szczególnie osoby starsze, niepełnosprawne oraz cierpiące na różne zaburzenia. Na terenie byłej jednostki ulokuje się Powiatowy Ośrodek Wsparcia, filia Domu Pomocy Społecznej w Różance, Dzienny Dom Opieki Medycznej. Ponadto działka o powierzchni prawie 600 mkw. zostanie udostępniona pod działalność gospodarczą dla tzw. przedsiębiorstwa społecznego (NGO). Powstanie również kompleks spacerowo-parkowy. To wszystko wiąże się ze sporą liczbą miejsc pracy.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu rewitalizacyjnego, którego liderem jest miasto Włodawa.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe