Krew zawsze potrzebna

  • 26.03.2020, 14:42
  • szer
Krew zawsze potrzebna
Bez względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną krew jest potrzebna każdego dnia. Dlatego punkty krwiodawstwa w regionie nie zaprzestały pracy. Wdrożyły natomiast dodatkowe procedury, aby zabezpieczyć krwiodawców i pacjentów.

Najważniejsze z nich to wstępny pomiar temperatury, pojedyncze wpuszczanie krwiodawców do punktu oraz dodatkowe dezynfekcje rąk.

Krwiodawcy powinni natomiast pamiętać, że oddać mogą krew tylko wtedy, gdy są zdrowi. Jeżeli mają objawy infekcji (podwyższona temperatura, katar, duszność, kaszel, ból gardła), nie powinny zgłaszać się do punktu krwiodawstwa. Mogą to zrobić, ale po 14 dniach od ustąpienia objawów infekcji lub 14 dni po zakończeniu leczenia.

Na 14 dni dyskwalifikowani są również dawcy, którzy wrócili z zagranicy. Ci, podobnie jak każda z osób, która wróciła do kraju, poddawani są dwutygodniowej kwarantannie.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe