Aquapark prawie gotowy

  • 01.08.2016, 13:25 (aktualizacja 11.08.2016, 14:07)
  • Dorota Mądral
Aquapark prawie gotowy
Chełmski park wodny zmienia się i pięknieje z dnia na dzień. Budowa idzie pełną parą i jeszcze w tym roku będzie można korzystać ze wszystkich atrakcji tego obiektu.

– Trwają prace wykończeniowe technologii basenowej, elementów architektonicznych, elewacji oraz w zakresie instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Przygotowywane są centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne do rozruchu – informuje Mirosław Czech, dyrektor ds. Inwestycji Budowy Centrum Sportów Wodnych w Chełmie.

Pracę w aquaparku znajdzie blisko 45 osób. Właśnie taka obsada zagwarantować ma bezpieczne funkcjonowanie i techniczną sprawność wszystkich urządzeń.

- Bezpieczeństwo, jakość świadczonej usługi oraz miła obsługa to priorytety w naszym obiekcie, które użytkownicy będą mogli ocenić już od pierwszych dni funkcjonowania Chełmskiego Parku Wodnego – zapewnia Zbigniew Mazurek, prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie.

Rekrutacja na strategiczne stanowiska pracy rozpoczęły się w II kwartale tego roku.

- Nabory ogłaszaliśmy na naszej stronie internetowej jako informację publiczną. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem. Dotarło do nas wiele podań od osób aplikujących o pracę na stanowiska: kasjer recepcjonista, pracownik techniczny podbasenia. Czeka nas jeszcze obsadzenie stanowisk ratownictwa wodnego. Obecnie jesteśmy na etapie rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami – wyjaśnia prezes Mazurek.

Aquapark ma być czynny siedem dni w tygodniu. – O ile zajdzie potrzeba, na pewno dostosujemy liczbę pracowników do potrzeb. Nabór pracowników zakończy się w takim terminie, aby umożliwić wszystkim dokładne zapoznanie się z obiektem, by mogli uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach i wykazać się znajomością wszelkich procedur regulaminowych w obiekcie – dodaje Mazurek.

Nie wszystkie lokale na działalność komercyjną zostały rozdysponowane. Są one zlokalizowane w atrakcyjnej części holu wejściowego. Zostały wyposażone w skomplikowaną instalację wentylacji w zakresie nawiewu i wywiewu, klimatyzacji oraz rozbudowaną wielosystemową instalację ogrzewania lokali. Wymagają jedynie adaptacji przez najemcę.

– W trakcie prowadzonych negocjacji z potencjalnymi oferentami nie uzyskaliśmy jednomyślności co do warunków wynajmu wszystkich lokali, tak więc zarząd nie zdecydował się na zawarcie umów według proponowanych warunków. W jednym przypadku jest to lokal handlowy i zawarto już umowę najmu, pozostałe, uwzględniające działalność gastronomiczną i sportowo-rekreacyjną, czekają na zgłoszenia najemców – informuje Mazurek.

 Kąpiele jeszcze w tym roku

Oficjalne obiekt rozpocznie działalność pod koniec tego roku.

– Planujemy otwarcie po uzyskaniu decyzji na użytkowanie obiektu i jej uprawomocnieniu się. Zakładając, iż roboty zakończą się we wrześniu, przewidujemy dwumiesięczny okres na weryfikację dokumentów przedłożonych do odbioru, przeprowadzenie końcowego odbioru robót i uzyskanie decyzji na użytkowanie obiektu. Z chwilą jej uprawomocnienia powiadomimy wszystkich zainteresowanych o terminie otwarcia Chełmskiego Parku Wodnego – tłumaczy Czech.

Wiele osób, które śledzą budowę parku wodnego, zastanawia się, jak będzie ostatecznie wyglądać elewacja budynku, czy dodane zostaną jakieś elementy zdobnicze, jak będzie wyglądało otoczenie?

– Chcielibyśmy stopniowo odkrywać tajemnicę. Mogę jedynie powiedzieć, że wykonanie elewacji jest bardzo pracochłonne. Będzie dwuwarstwowa, podświetlona i łatwo będzie można dostrzec nazwę obiektu – dodaje dyrektor.

Od strony ul. Lubelskiej i Trubakowskiej zaplanowano pasaż spacerowy z fontanną. Już zasadzono kilka drzewek, prawdopodobnie będzie też kilka ławek do odpoczynku, klomby kwiatowe oraz donice z zielenią. Parking będzie usytuowany od ul. Trubakowskiej. Z tej strony przewidziano dojście do części technicznej obiektu.

Wnętrza będą w kolorach żółtym, zielonym, czerwonym, zaś strefa saunarium zaaranżowana zostanie w ciepłych i spokojnych barwach sprzyjających relaksacji, wypoczynkowi. Będą m.in. cztery różnego rodzaju sauny, grota lodowa, pijalnia soków, a dla uatrakcyjnienia pobytu muzyka i telewizja.

Na użytkowników czeka mnóstwo atrakcji, m.in. baseny, rwąca rzeka, zjeżdżalnia rodzinna, wewnętrzna zjeżdżalnia rurowa, wanny SPA-jacuzzi, basen rekreacyjny. Strefa brodzików i atrakcji dla dzieci są zlokalizowane na pierwszym piętrze.

- Dla odwiedzających nasz kompleks na pewno wielką atrakcją będzie ruchomy tor przeszkód nad basenem, masażery wodne, wodne liście, mała wodna ścianka wspinaczkowa, wodna huśtawka, a dla najmłodszych zjeżdżalnia słonik i jeżyk wodny – mówi Czech.

Inwestycja będzie kosztować ponad 30 mln zł.

Dorota Mądral

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe