Chełm: Boisko przy Trójce ma pecha

  • 20.09.2019, 08:23
  • AN
Chełm: Boisko przy Trójce ma pecha
Wyłoniony w przetargu wykonawca twierdzi, że miasto zwlekało z dopełnieniem formalności. Z kolei ratusz przekonuje, że to firma, mimo dwukrotnego wezwania, nie zgłosiła się do podpisania umowy. A boiska jak nie było, tak nie ma.

- Modernizacja boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Chełmie będzie realizowana, o ile uda się wyłonić nowego wykonawcę tego zadania - zapewnia Dominik Gil z biura prasowego w gabinecie prezydenta.

Informacja o wyborze wykonawcy inwestycji podana została do publicznej wiadomości w połowie lipca. Modernizacją boiska miała się zająć firma DRO-MAR z Warszawy. Zobowiązała się wykonać zadanie w 80 dni. Dlaczego prace jeszcze się nie rozpoczęły?

- To zadanie nie będzie realizowane - dowiedzieliśmy się w dziale inwestycji firmy. - Miasto zwlekało z podpisaniem umowy.

Samorząd z kolei zwala winę na wykonawcę.

- Firma, która wygrała przetarg, nie zgłosiła się do podpisania umowy, mimo dwukrotnego wezwania. Można przypuszczać, że decyzja wykonawcy ma związek z wnioskiem o zmianę w projekcie - tłumaczy Gil. - Zaproponowany przez wykonawcę materiał do wykonania nawierzchni boiska nie spełniał parametrów nawierzchni poliuretanowej nieprzepuszczalnej, wymaganej dla boiska przy SP nr 3 w Chełmie, dlatego nie uzyskał akceptacji.

Jak zapewnia ratusz, nowy przetarg na wykonanie boiska przy Trójce zostanie ogłoszony prawdopodobnie w tym tygodniu. Tylko czy znajdzie się wykonawca, który jesienią będzie chciał przeprowadzić modernizację?

Niestety ta inwestycja nie ma szczęścia. Mieszkańcy wybrali to zadanie do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Od tego czasu minęły jednak już dwa lata. Najpierw  były problemy ze znalezieniem wykonawcy, później okazało się, że pieniędzy jest za mało. Poprzednie władze miasta miały dołożyć do zadania, ale ostatecznie tak się nie stało. W tym roku wykonawca wprawdzie się znalazł, ale i tak z modernizacji nici.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe