Chełm: Co z barakiem emerytów?

  • 24.08.2019, 06:05
  • DBEZ
Chełm: Co z barakiem emerytów?
Zawiadomiłem dziś pogotowie energetyczne, bo deszczówka leje się po głównym włączniku energii elektrycznej - mówił w ubiegłą środę przewodniczący Kazimierz Mazurek. Miasto planuje remont budynku przy ul. Brzozowej 9. To barak, w którym siedzibę ma m.in. związek emerytów.

"Barak emerytów to śmiertelna pułapka" - tekst po tym tytułem ukazał się w nr 31 Super Tygodnia Chełmskiego. Gdyby wybuchł pożar przy głównym i jedynym wejściu do budynku przy ul. Brzozowej 9, ludzie nie mieliby możliwości ucieczki. Wyjścia ewakuacyjnego nie ma, a w oknach są kraty. Regularnie odbywają się tam dancingi dla seniorów.

Budynek należy do miasta. Siedzibę ma tam kilka organizacji i stowarzyszeń - m.in.: Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, Klub Biała Brzoza, Chrześcijańska Misja Społeczna, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie, Diabetyk Chełmski, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Społeczny Rzecznik Praw Dziecka. Pomieszczenia tam ma 11 różnych instytucji. Na stałe przebywa w budynku ok. 25 osób.

Przed dwoma tygodniami przeprowadzono komisyjnie oględziny. Wnioskował o to Kazimierz Mazurek, przewodniczący Okręgowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Chełmie. Obawiał się, że może tam dojść do zwarcia instalacji elektrycznej i pożaru. Na miejscu sporządzono notatkę służbową, w której opisano stan techniczny budynku oraz zalecenia związane z pracami, które należy wykonać przed zimą.  Jak stwierdzono, stan budynku zagraża zdrowiu i życiu osób tam przebywających. 

Tego samego dnia sporządzono również protokół konieczności wykonania robót remontowo-budowlanych. Jak zapowiada miasto, zostaną wykonane po przeprowadzeniu procedury przetargowej. Co to w praktyce oznacza?

Nasze pismo z pytaniem o tę sprawę wpłynęło do urzędu niedługo po komisyjnych oględzinach budynku. Jak nas poinformowano, zakres robót obejmie montaż drzwi wejściowych, roboty tynkarskie, elewacyjne, punktowe oraz pokrycie dachu.

"Ze względu na fakt, że przy planowaniu budżetu, czyli w okresie sprzed zaprzysiężenia prezydenta Jakuba Banaszka, środki na remont nieruchomości przy Brzozowej 9 nie zostały zabezpieczone, wykonanie wymienionych wyżej prac wymaga zmian w budżecie. Te dokonywane są przez radę miasta w drodze uchwały. Kolejne działania uzależnione są od zabezpieczenia środków na ten cel przez radnych" - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta miasta.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lolo
lolo 27.08.2019, 08:06
zamiast organizować spędy KOD przeznaczcie pieniądze na taki konkretny cel
xxl
xxl 24.08.2019, 10:16
Gdzieś Pan,Panie Mazurek był przez tyle lat?
czytelnik
czytelnik 25.08.2019, 15:16
nie mial czasu bio udzielal sie Facebooku :) - aktywnie wspierajac p.Fisz a pasywnie hejtujac obecnego Prezydenta ,wowczas kandydata - chetnie sie udzielal na profilu chelmskiego hejtera Mariuska- podajacego sie za Mateusza Dropka - ktory optowal w kampani samorzadowej za p.Fisz- ot cala prawda-prawda cala dobe,

Pozostałe