Włodawa: Promenada powstanie z odwołania

  • 09.08.2019, 19:33
  • TWA
Włodawa: Promenada powstanie z odwołania
Ponowne rozpatrzenie wniosku władz miejskich o dofinansowanie promenady prawdopodobnie zakończyło się oceną pozytywną. To oznacza, że ratusz otrzyma wsparcie na inwestycję.

- Oficjalnego pisma w tej sprawie jeszcze nie mamy, ale doszły do nas informacje, że uzyskamy dofinansowanie, o jakie staraliśmy się na budowę promenady. Prawdopodobnie jeszcze tej jesieni podpiszemy umowę. Budowę rozpoczniemy wiosną przyszłego roku – zapowiada sekretarz urzędu miasta Krzysztof Małecki.

Promenada Nadbużańska ma połączyć ulicę Mostową z ulicą Okunińską ciągiem pieszo-rowerowym o długości ponad 840 metrów. Znajdą się tam również ławki, miejsca postojowe dla rowerzystów oraz pomost widokowy, zaś cały teren zostanie oświetlony i objęty stałym monitoringiem.

O losie tego projektu już informowaliśmy. Miał on ostro pod górkę. Władze miasta musiały wykorzystać pełną drogę odwoławczą, aby zdobyć fundusze. Podczas pierwszego naboru projekt uzyskał 88 punktów na 100 możliwych i zajął pierwsze miejsce. Kilka dni po ogłoszeniu listy wniosków, które uzyskały wsparcie, konkurs został anulowany. Ogłoszono ponowny nabór. Kryteria nie uległy zmianie, więc urzędnicy złożyli ten sam projekt. Jednak tym razem został odrzucony już podczas wstępnej oceny, bo rzekomo nie spełnił wymogów formalnych. Władze miasta się odwołały najpierw do zarządu województwa, a potem do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale bezskutecznie. Sprawa oparła się nawet o Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie, a ten stanął po stronie samorządu miejskiego, nakazując zarządowi województwa ponowne rozpatrzenie projektu.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy w ubiegłym tygodniu, wynika, że podczas powtórnej oceny projekt otrzymał aż 98 pkt. na 100 możliwych i zostanie dofinansowany.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe