Chełm: Kto zaszczepi seniorów?

  • 18.07.2019, 07:42
  • AN
Chełm: Kto zaszczepi seniorów?
Ratusz szuka zakładu opieki medycznej, który przeprowadzi akcję szczepień przeciwko grypie wśród chełmskich seniorów. W tegorocznym budżecie przeznaczono na ten cel 25 tys. zł.

W akcji będą mogli wziąć udział mieszkańcy Chełma, którzy ukończyli 65. rok życia. Jest to kontynuacja programu, który zainicjowany został przez samorząd w ubiegłym roku. Wówczas szczepieniami chełmskich seniorów zajmował się miejski ZOZ.

Zanim rozpoczną się szczepienia, wygrany w przetargu będzie musiał przeprowadzić akcję informacyjną na temat choroby. Zaszczepić będzie mógł się każdy senior, który pozytywnie przejdzie badanie lekarskie i otrzyma zaświadczenie o braku przeciwwskazań.

Głównym celem "Programu profilaktyki grypy dla mieszkańców miasta Chełm w wieku 65+ na lata 2018-2020" jest zmniejszenie liczby infekcji oraz powikłań po zakażeniu wirusem grypy wśród chełmskich seniorów. Władze miasta mają nadzieję, że dzięki tej formie profilaktyki uda się m.in. obniżyć wskaźnik powikłań z powodu zachorowania na grypę oraz zmniejszyć liczbę hospitalizacji z powodu grypy lub infekcji grypopodobnych.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe