Cemex dla bezdomnych psów | Super Tydzień

  • 18.06.2019, 11:20 (aktualizacja 18.06.2019, 11:51)
  • red
Cemex dla bezdomnych psów | Super Tydzień
Grupa 21 wolontariuszy postanowiła ułatwić życie zwierzętom podczas upałów w chełmskim schronisku.

Inicjatorką działań jest Justyna Sajpel, której projekt wygrał grant w konkursie fundacji Cemex "Budujemy przyszłość". Grupa wolontariuszy pracowniczych Cemex od godz. 8 do 16  budowała wybieg dla psów ze schroniska.

- Pomysł narodził z luźnej rozmowy z Agnieszką Poźniak. Pomyślałyśmy, że fajnie by było, gdyby wszystkie zwierzęta w boksach miały możliwość korzystania z tego wybiegu. Była podstawa i fundamenty, które można byłoby uzupełnić o dodatkowe elementy. Skrzyknęłam więc grupę koleżanek i kolegów z zakładu, do których dołączyli jeszcze znajomi znajomych - mówi Justyna Sajpel.

Z pomocą finansową wolontariuszom przyszedł CEMEX, gdzie od 2011 roku działa program wolontariatu pracowniczego. Od godz. 8 wolontariusze pracowali przy ogrodzeniu, uszczelniali płot specjalnymi płytami, osadzali dwie furtki oraz karczowali i kosili plac na wybieg dla zwierząt. To był pierwszy etap projektu. Drugi na razie jest objęty tajemnicą.

- Chcemy zrobić ten wybieg, aby zwierzęta miały namiastkę wolności i swobody. Obszar 3 tys. mkw. jest dość duży, ale najważniejsze, że są drzewa i cień. Przed nami dużo pracy w skwarze i upale, ale nikt nie narzeka. Na razie wszyscy są zadowoleni i wiedzą, po co tu są. Każda para rąk jest na wagę złota i każdy chce mieć w tym swój udział. Chcemy również zasygnalizować lokalnej społeczności, że w Chełmie jest schronisko dla bezdomnych i zbłąkanych zwierząt, którym można jakoś ułatwić życie. Może dzięki temu ktoś jeszcze zechce wesprzeć nas swoją pracą - mówiła w trakcie prac pani Justyna.

Zadowolenia z prac wolontariuszy nie kryje Mirosław Blacha, administrator Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chełmie. Jak twierdzi, każda tego typu inicjatywa jest mile widziana i spotyka się z dużą aprobatą.

- Wybieg będzie stwarzał pieskom możliwość dodatkowego ruchu. Dzięki temu będziemy mogli bardziej je socjalizować oraz mieli lepsze warunki do tego, aby zwierzęta trafiały do adopcji. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mają wkład w to dzieło - mówi Blacha.

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe