Żelazny Triathlon pokonany | Super Tydzień

  • 04.06.2019, 08:18 (aktualizacja 06.06.2019, 08:44)
  • DBEZ
Żelazny Triathlon pokonany | Super Tydzień
Na podium w Okunince stanęło małżeństwo Przemysław Szymanowski i Maria Pytel. Obydwoje po raz pierwszy wzięli udział w "Żelaznym Triathlonie". Zawodnik z Włodawy - Jacek Winiarczyk - dobiegł na metę jako dwudziesty.

Dwustu ludzi z żelaza wystartowało 1 czerwca w Okunince. Najpierw przepłynęli 0,75 kilometra, a następnie wsiedli na rowery i na jednośladach pokonali 20 kilometrów. Na koniec musieli jeszcze przebiec 5 kilometrów. Już samo ukończenie biegu było nie lada wyzwaniem.

Jako pierwszy na metę dobiegł zawodnik z klubu Szymanowski Triathlon Team Starachowice - Przemysław Szymanowski.

- Pierwszy raz tu jestem. Trasa bardzo wymagająca, zwłaszcza rowerowa, bo wiało i są pagórki - komentował na gorąco.

Szósta do mety dobiegła jego żona - Maria Pytel. Zajęła 1 miejsce wśród kobiet.

- Pogoda dopisała. Woda też była ciepła. Nie miałam mocnych rywalek, dlatego z dużą swobodą zwyciężyłam, nawet ścigając się trochę z panami. Fajnie razem z mężem być na podium - mówi Maria Pytel.

Drugie miejsce zajął Robert Mrozek z Lublina ze Szkoły Pływania Wodnik, trzecie - Piotr Saniawa z Triathlon Lublin Team.

Wśród kobiet na drugim miejscu była Ola Korulczyk z Bałtowa - I Sport - Biegająca Bio Mama. Trzecia dobiegła Karolina Zygo z Lublina z klubu Stay Insane.

Wśród naszych zawodników bardzo dobrze poszło Kamilowi Borowskiemu z Żółtaniec-Kolonii, który bieg ukończył na miejscu 30. Tuż za nim uplasował się Bartosz Litwin z Chełmskiej Grupy Triathlonu.  34 miejsce zajął Arkadiusz Bukalski również z Chełmskiej Grupy Triathlonu.

DBEZ

Zdjęcia (108)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe