Fundacja Cemex rozdała pieniądze | Super Tydzień

  • 31.05.2019, 07:28
  • AN
Fundacja Cemex rozdała pieniądze | Super Tydzień
Granty w konkursie Fabryka pomysłów przyznane. Aż sześć na osiemnaście projektów, które finansować będzie Fundacja Cemex, mają być realizowane w Chełmie.

O dotacje w wysokości 4 lub 8 tysięcy złotych mogły ubiegać się organizacje realizujące projekty w miastach i gminach, w których CEMEX prowadzi działalność. W tegorocznej edycji, wśród zwycięzców najwięcej jest projektów szkolnych, ekologicznych i edukacyjnych. Granty zdobyły także trzy projekty wspierające społeczeństwo obywatelskie oraz jeden projekt sportowy.

Wśród tegorocznych beneficjentów znalazło się stowarzyszenie WeRwA, które będzie realizować projekt dotyczący ekologii.

- Zorganizujemy m.in. eko-festyn oraz akcję "Zamień odpady na roślinne okazy". Do tego planujemy happening "Chełmianie mówią NIE foliowym reklamówkom", konkurs ekologiczny i akcję pod hasłem "Spalasz śmieci - trujesz dzieci" - wylicza Anna Gorczyca, prezes stowarzyszenia. - Udało się nam uzyskać wsparcie w wysokości 4 tys. zł.

Kolejny chełmski projekt ma być realizowany od czerwca do września. Dotację 4 tys. zł dostał  Automobilklub Chełmski na "Bezpieczne drogi trzeźwych kierowców". Odbędą się m.in. spotkania w ośrodkach szkolenia kierowców i szkołach, zaplanowano tez festyn BRD.

Wsparcie otrzymał też Młodzieżowy Dom Kultury.

- Projekt jest bardzo ciekawy i skierowany oczywiście do młodych, zdolnych. Zapraszamy do nas Izę Kowalewską z Muzykoterapii, która poprowadzi zajęcia wokalne dla dzieci w wieku 9-12 lat, połączone z castingiem. Wybierzemy 30 osób, które wspólnie stworzą i wykonają piosenkę. Nagramy ją i nakręcimy do niej teledysk. Premiera odbędzie się podczas kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - opowiada Anna Bobruś, pomysłodawczyni projektu.

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego otrzymało dotacje w wysokości 4 tys. zł na zakup sprzętu do wypożyczalni.

- Bardzo się cieszymy z tych pieniędzy. Fundacja Cemex od lat nas wspiera, dzięki czemu możemy zakupić m.in specjalistyczne łóżka dla naszych podopiecznych - mówi prezes Tadeusz Boniecki.

Kolejny grant fundacji trafi do Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie. Chodzi o pomysł pod hasłem ."Cemexowy Mistrz Sportowej Integracji w Chełmie #sportowy wolontariat dziecięcy CEMEX #łączy nas Speed-ball #łączy nas sport". Koordynatorem projektu jest Katarzyna Janicka:

- Zorganizujemy między innymi IV Mistrzostwa Polski Speed-ball Chełm 2019 - informuje.

Dotację otrzymało też Stowarzyszenie Lokalna Akcja Na Rzecz Środowiska Ziemi Chełmskiej.

W konkursie nie zabrakło propozycji inicjatyw kulturalnych czy ciekawych akcji sportowych. Różnorodność tematów i wielość pomysłów pokazuje, jak ogromny potencjał tkwi w organizacjach pozarządowych i szkołach.

- Z roku na rok coraz więcej projektów składanych do Fabryki Pomysłów pochodzi od szkół i instytucji edukacyjnych. W tegorocznej edycji, aż dziewięciu zwycięzców reprezentuje sektor edukacji. – podkreśla Izabella Rokicka, prezes fundacji.

Fundacja CEMEX "Budujemy Przyszłość" organizuje konkurs "Fabryka Pomysłów" od 2009 roku. Od początku konkursu do Fundacji wpłynęło 2879 wniosków w ramach prowadzonych otwartych naborów projektu. Wsparcie finansowe otrzymało 246 projektów, złożonych przez ponad 100 organizacji i szkół.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
katzPodola
katzPodola 03.06.2019, 20:24
Firma CEMEX i ekologia to żart. Niech powiedza czym oni palą to się zdziwicie bardzo jakie gówna przywożą TIRy do pieca

Pozostałe