Wszy w natarciu! | Super Tydzień

  • 03.04.2019, 13:04 (aktualizacja 03.04.2019, 14:41)
  • MP
Wszy w natarciu! | Super Tydzień
Jeden z rodziców, którego dziecko uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie, skarży się, że dyrekcja nie radzi sobie z plagą wszawicy. - Nie ma u nas żadnej plagi. Sprawdziliśmy to. Owszem, zdarzają się pojedyncze przypadki, podobnie jak we wszystkich innych placówkach - odpiera zarzuty wicedyrektor Piotr Turewicz.

- Moje dziecko już drugi raz przyniosło wszy do domu, a jak wiadomo, niełatwo się tego pozbyć. Wytruć to jedno, ale później jeszcze przez 2 tygodnie trzeba wyczesywać gnidy. Jest to męczące dla dziecka i dla rodzica. Przy długich włosach zajmuje to dwie godziny - przekonuje nasz Czytelnik.

Temat, jak twierdzi mężczyzna, był poruszany na zebraniach, ale jak widać, nie do wszystkich rodziców to dotarło.

- Z tego, co pamiętam, to chyba dwa razy przyszła pani higienistka, żeby sprawdzić dzieci. Jej wizyta była zapowiedziana dzień wcześniej i nie wszyscy uczniowie przyszli wtedy do szkoły - tłumaczy nasz rozmówca. -  Nie wiem, czy dyrekcja nie widzi problemu, czy po prostu nie chce go widzieć.

Wicedyrektor Ósemki zapewnia, że wszawicy w szkole nie ma. Temat był zgłaszany do dyrekcji i natychmiast podjęte zostały działania sprawdzające.

- Powołana została komisja, w której skład weszło dwóch wicedyrektorów i pielęgniarka szkolna. Ustaliliśmy, że wszawica w szkole nie panuje - tłumaczy wicedyrektor. - Oczywiście podobnie jak w innych placówkach, zdarzają się pojedyncze przypadki, jednak na pewno nie ma mowy o żadnej pladze.

W placówce prowadzone były kontrole, co potwierdza również nasz Czytelnik. Należy jednak pamiętać, że mogą być one przeprowadzone tylko u uczniów, których rodzice wyrazili na to zgodę.

Jak wyjaśnia Turewicz, zgodnie z przepisami o terminie planowanej kontroli higienicznej należy powiadomić rodziców lub opiekunów dziecka. Kontrola musi być prowadzona w sposób indywidualny, w wydzielonym pomieszczeniu. Osoba, która przeprowadza kontrolę, powiadamia o jej wynikach dyrektora placówki. Informacja dla dyrektora (zgodnie ze standardem poufności) obejmuje: fakt wystąpienia wszawicy oraz skalę zjawiska w danej grupie dzieci, nie może obejmować danych personalnych dziecka. Równocześnie, indywidualnie, pielęgniarka zawiadamia rodziców lub opiekunów prawnych dziecka o konieczności podjęcia niezwłocznych zabiegów higienicznych skóry głowy. W razie potrzeby instruuje rodziców o sposobie działania i monitoruje ich skuteczność.

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
familycosmetic.pl
familycosmetic.pl 10.04.2019, 11:34
Gumka do włosów przeciw wszom

Opakowanie 1 op. 4 gumki indywidualnie zapakowane

Działanie Praktyczny sposób dla dziewczynek przed zakażeniem wszawicą. Gumki do włosów są nasączone naturalnymi olejkami bez sztucznych składników czy pestycydów. Udowodniona przez CDC (Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób) 95% skuteczność ochrony przed zarażeniem. Każda gumka zapewnia ochronę do 2 tygodni. Do stosowania u dzieci powyżej 3 roku życia. Wskazania Do stosowania u dzieci powyżej 3 roku życia.Gumka LeeLoop służy do zapobiegania zarażeniu wszawicą. Nie jest sposobem leczenia wszawicy. Dlatego przed zastosowaniem należy sprawdzić czy na włosach nie ma gnid lub żywych wszy.

Sposób stosowania Gumkę zakładamy na suche włosy, zdejmujemy przed uprawianiem sportów wodnych, kąpielą i przed snem. Po wyjęciu z opakowania gumkę LeeLoop należy aktywować przez rozciągnięcie jej na około 3 sekundy. Po założeniu gumki należy umyć ręce.

Gumki kupisz na familycosmetic.pl

Pozostałe