Najbardziej ucierpiał słup... | Super Tydzień

  • 16.03.2019, 08:05
  • MP
Najbardziej ucierpiał słup... | Super Tydzień
Kierowca jadący samochodem dostawczym uderzył w jeden ze słupów energetycznych na terenie gminy Ruda Huta. Na szczęście w zdarzeniu tym nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, ponieważ nie tylko spowodował uszkodzenia, ale przede wszystkim był nietrzeźwy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie konsekwencje prawne.
W środę po południu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Poczekajka. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem dostawczym marki Volkswagen 23-letni obywatel Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w słup trakcji elektrycznej. Siła uderzenia była tak duża, że słup został złamany. Na szczęście w zdarzeniu tym 23-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń.

- Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu - dodaje Ewa Czyż, rzecznik chełmskiej policji. - Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2 i zakazem prowadzenia pojazdów.
 
Świnie zagrożone! I to przez... koty? [SPRAWDŹ]
MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rudzko-hucki korektor
rudzko-hucki korektor 21.03.2019, 13:55
Siła uderzenia musiała być rzeczywiście bardzo duża, bo „wywiało” myślnik z nazwy Ruda-Huta. Nie podejrzewam, że wynikło to z braku znajomości zasad pisowni polskiej przez redaktora, ale na wszelki wypadek odsyłam do wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części, gdzie jest napisane: Ruda-Huta (nazwa miejscowości), Rudy-Huty (dopełniacz), rudzko-hucki (przymiotnik).
energetyk
energetyk 16.03.2019, 11:57

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe