Najlepsze pączki z Gorzkowa | Super Tydzień

  • 12.03.2019, 09:57
  • GD
Najlepsze pączki z Gorzkowa | Super Tydzień
Festiwal Pączka i Faworka na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulinarnych w powiecie krasnostawskim. W Tłusty Czwartek impreza została zorganizowana już po raz siódmy.

Organizacją wydarzenia od początku zajmuje się Lokalna Grupa Działania "Krasnystaw PLUS" we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej, w ramach działań na rzecz aktywizacji i integracji mieszkańców wsi powiatu krasnostawskiego. Oficjalnego otwarcia dokonały Dorota Sawa - prezes LGD "Krasnystaw PLUS" oraz Edyta Gajowiak-Powroźnik - wójt gminy Krasnystaw, witając delegacje ze wszystkich gmin.

W ramach festiwalu nie mogło zabraknąć tradycyjnego konkursu pn. "Najsmaczniejszy pączek". Komisja konkursowa składająca się z przedstawicielek kół gospodyń z każdej gminy oceniała walory smakowe i estetyczne zgłoszonych wyrobów.

Mieszkańcy powiatu krasnostawskiego proszą o pomoc premiera. Dlaczego? [SPRAWDŹ]

Pierwszą nagrodę zdobył Zespół Kulinarny z Gorzkowa. Drugie miejsce przyznano Gminnemu Stowarzyszeniu Aktywnych Kobiet w Fajsławicach, a trzecie zajęło KGW Siennica Różana. Zdobywcom pierwszych trzech miejsc w konkursie wręczono dyplomy i nagrody, a do wszystkich pozostałych uczestników powędrowały pamiątkowe dyplomy i podziękowania za uczestnictwo, przygotowanie potraw festiwalowych i oprawę muzyczną.

W części artystycznej festiwalu wystąpili Mateusz i Ola Kwiatkowscy z kabaretu FiFa-RaFa w programie pt. "I że ci nie odpuszczę". Do tańca biesiadnie zagrała Kapela Ludowa "Cukrowniacy" z Siennicy Nadolnej oraz Kapela z Gorzkowa.

Robicie pączki sami? Mamy dla Was sprawdzony przepis [TUTAJ]

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe