Historię szkoły przypomni jubileusz | Super Tydzień

  • 7.03.2019, 09:17
  • AN
Historię szkoły przypomni jubileusz | Super Tydzień
IV LO w Chełmie przygotowuje się do jubileuszu. Ogólniak kontynuuje tradycje Seminarium Nauczycielskiego Żeńskiego, które powstało 100 lat temu. Organizatorzy wydarzeń w ramach tej pięknej rocznicy zapraszają na spotkanie organizacyjne.

Byłeś uczniem lub uczennicą którejś ze szkół, które funkcjonowały przy ul. św. Mikołaja 4? Chciałbyś powrócić do swojej szkoły jako współorganizator uroczystości jej stulecia? Przyjdź na spotkanie, które odbędzie się 7 marca o godz. 17.

- Chcielibyśmy, aby to nasi absolwenci współtworzyli to ważne wydarzenie dla całej naszej społeczności, dlatego zachęcamy do aktywnego działu w przygotowaniach jubileuszu - zachęca Marzena Koprukowniak, dyrektor IV LO im. dr Jadwigi Młodowskiej. - Szczególnie miło nam będzie, gdy zechcą się Państwo włączyć do pracy nad planowanym wydawnictwem zjazdowym, w którym mogą się znaleźć również Wasze wspomnienia.

Główne uroczystości w ramach zjazdu wszystkich szkół planowane są na 4 i 5 października. W ramach roku obchodów 100. rocznicy utworzenia w Chełmie Seminarium Nauczycielskiego Żeńskiego planowanych jest sporo wydarzeń, w tym m.in. rocznicowe spotkania uczniów z absolwentami i nauczycielami szkoły, konferencja historyczna "Chełm w czasach Jadwigi Młodowskiej", Dzień Otwartych Drzwi – koncert Scena jest Wasza pod hasłem: Lata 20., lata 30., piknik literacki – motyw przewodni: twórczość Juliana Tuwima, piknik pokoleń, IV Zjazd Absolwentów i Gala Jubileuszowa.

Jakie uprawnienia ma policja podczas kontroli drogowej? Jesteście pewni, że wiecie? [SPRAWDŹ]

- Przeszłość i teraźniejszość będą mogły się znowu spotkać. Wierzymy, że na spotkania z przyjaciółmi ze szkolnej ławy nigdy nie jest zbyt wcześnie ani zbyt późno, dlatego liczymy na Państwa obecność w tym dniu - zachęcają organizatory. - Pokażmy, jak ważna jest dla nas przeszłość i ludzie, którzy mieli wpływ na naszą przyszłość. Zapraszamy Państwa w sentymentalną podróż, podczas której będzie czas na refleksje o tym, co było, na wspomnienia i łzy wzruszenia. Czas jest nieubłagany dla każdego z nas, dlatego tak ważne jest celebrowanie takich spotkań. Dla młodego pokolenia, dla tych uczniów, którzy dzisiaj związali się z IV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie, Państwa obecność na zjeździe z pewnością będzie przykładem tego, jak ważny jest szacunek dla ludzi i miejsc, wśród których dorastamy i dojrzewamy. Nie zapominajcie o nas. Drzwi szkoły są dla Was zawsze otwarte.

Szczegółowe informacje na temat najbliższego spotkana i jubileusz są udzielane w sekretariacie szkoły, nr tel. 82 565 38 89.
AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe