Największy sukces Styrty

  • 21.01.2019, 10:09
  • GD
Największy sukces Styrty
Kapela folkowa Styrta zajęła trzecie miejsce podczas 25. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. - To nasz największy - jak do tej pory - sukces na festiwalu międzynarodowym - mówi kierownik kapeli Krzysztof Darmochwał.

Do Będzina przybywają co roku najlepsi soliści i zespoły wyłonione w lokalnych eliminacjach. Od 10 stycznia 12 stycznia w Państwowej Szkole Muzycznej odbywały się przesłuchania finałowe 139 najlepszych zespołów i 1625 solistów, którzy w grudniu startowali w odbywających się w Polsce i za granicą eliminacjach.

Działający przy Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej członkowie kapeli zaprezentowali trzy utwory: kolędę "Gdy się Chrystus rodzi", "Mizerna cicha" i "Gore gwiazda". Komisja konkursowa postanowiła przyznać trzecie miejsce w kategorii młodzieżowe i dorosłe zespoły wokalno-instrumentalne.

Styrta na festiwalu wystąpiła w składzie: kierownik kapeli Krzysztof Darmochwał - akordeon, Olga Kister - śpiew, Patrycja Chwała - śpiew, Paweł Wojtal - flety, śpiew, Mateusz Kołtun - gitara basowa, śpiew, Zbigniew Sobstyl - gitara, Przemysław Wójcik - instrumenty perkusyjne.

Chełmianie zjednoczeni w obliczu tragedii i we wspólnej idei [CZYTAJ]

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe