Rejowiec: Cementownia do likwidacji?

  • 28.11.2018, 11:34
  • MP
Rejowiec: Cementownia do likwidacji? ozarow.com.pl
Mieszkańcy powiatu chełmskiego boją się o przyszłość Cementowni Rejowiec. Jak nam przekazali, prowadzone są procedury, które sugerują jej zamknięcie. Czy rzeczywiście tak jest? Czy wieloletni pracownicy stracą pracę? Władze Grupy Ożarów oraz rejowieckiego przedsiębiorstwa niejednoznacznie wypowiadają się w tej kwestii.

O niepokojącej sytuacji w Zakładzie Cementowni Rejowiec poinformował nas jeden z mieszkańców gminy Rejowiec Fabryczny:

- W ostatnim czasie dużo mówi się, że koszty produkcji klinkieru są coraz wyższe, a nawet przestają być opłacalne. Jest to produkt bardzo dobrej jakości i zaprzestanie produkcji byłoby olbrzymią stratą dla całego regionu. Jakiś czas temu zabrano stąd piec. Od tamtej pory działa tylko jeden i w razie awarii czy usterki, cała produkcja jest zahamowana. Pracownicy boją się, że wszystko zmierza do tego, aby to miejsce zostało zamknięte. A gdzie znajdą pracę, skoro wielu z nich jest już po 50.?

Początki Zakładu Cementowni Rejowiec sięgają jeszcze początków zeszłego wieku. Produkcja cementu rozpoczęła się tam oficjalnie w 1924 r. W 1998 r. właścicielem została Grupa Ożarów. W pierwszej kolejności właśnie tam skierowaliśmy się z niepokojącymi sygnałami od naszych Czytelników. Władze przedsiębiorstwa nie skomentowały sytuacji w rejowieckiej cementowni, odsyłając nas bezpośrednio do tamtejszych zarządców. Jednak od dyrektora Zakładu Cementownia Rejowiec Stefana Malickiego również nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi.

- Jeżeli zapadnie jakaś decyzja dotycząca naszego zakładu, to wszyscy zostaną o niej poinformowani. Takiej decyzji w chwili obecnej nie ma - odpowiedział krótko.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 30.11.2018, 07:26
Pracownicy niech wezmą kredyt i prywatny biznes zaczną , a jak nie to Borys że Szwedm się nimi zaopiekują.Tu nie ma sentymeów albo zysk i kasa, a jak strata to firma idzie pod młotek.
RobotnikZChełma
RobotnikZChełma 28.11.2018, 20:29
Mam nadzieję że i tą w Chełmie zamkną.
Polak
Polak 28.11.2018, 12:13
Trzeba dodać, że Grupa Ożarów to nie jest polska firma, a jest częścią irlandzkiej grupy kapitałowej CRH.

Pozostałe