Gm. Rejowiec: Naprawili dopiero po pożarze

  • 06.11.2018, 08:37
  • DBEZ
Gm. Rejowiec: Naprawili dopiero po pożarze
Mieszkaniec spółdzielni w Hruszowie od dwóch lat zabiegał o wymianę skrzynki z bezpiecznikami umiejscowionej na klatce schodowej. Bezskutecznie. W końcu wybuchł pożar...

- Bezpieczniki były już wcześniej stopione, a skrzynka popalona. Przez to często miałem zwarcia w mieszkaniu. Paliły się różne sprzęty elektryczne. Chciałem nawet za naprawę tej skrzynki zapłacić, ale elektrycy mi powiedzieli, że to należy do spółdzielni i nie chcieli przyjąć zgłoszenia - mówi pan Jan, mieszkaniec bloku w Hruszowie.

Gdy awarie w mieszkaniu zaczęły się zdarzać coraz częściej, napisał podanie do spółdzielni, by w trybie pilnym naprawić skrzynkę z bezpiecznikami. Obawiał się, że dojdzie do poważniejszej awarii.

- Mam dwa tygodnie na odpowiedź na pismo. To nie jest tak, że pan Jan nie ma w mieszkaniu prądu - wyjaśniała nam wówczas prezeska spółdzielni Danuta Stasiak.

Zapewniła nas wówczas, że nie ma żadnego niebezpieczeństwa, a naprawa nie jest pilna. Dodała, że za stan instalacji należy winić pana Jana, którego kuzyn korzystał z prądu podczas napraw samochodów i przeciążał instalację.

- Przecież mój kuzyn już od 10 lat nie naprawia samochodów. Co on ma z tym wspólnego, skoro problem mamy od dwóch lat? - dziwił się tłumaczeniom prezeski pan Jan.

Awarii nie naprawiono, chociaż wnioskował o to w połowie października i, jego zdaniem, było to pilne. W końcu w piątek, 2 listopada, w nocy wybuchł na klatce schodowej pożar.

- Około wpół do trzeciej zgasło światło. Już drugi raz w tym tygodniu. Poprzednio dymiły się bezpieczniki. Wtedy to ugasiłem. Tym razem, gdy otworzyłem drzwi na klatkę, było pełno dymu i ognia. Zbudziłem szybko sąsiadów i ręcznikiem zacząłem dusić ogień. Przez to poparzyłem sobie palce - opowiada pan Jan.

Zadzwonił też po straż pożarną. Światło wyłączono na całym osiedlu.

- Paliła się skrzynka bezpieczników. Pożar został ugaszony przed naszym przyjazdem. Akcja trwała 1,5 godz. Wzięły w niej udział dwa zastępy straży oraz było pogotowie energetyczne - mówi Wojciech Chudoba, rzecznik KM PSP w Chełmie.

Tego samego dnia na zlecenie spółdzielni elektryk naprawił spaloną skrzynkę z bezpiecznikami.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe