Szykuje się strajk techników radiologów

  • 05.11.2018, 14:58
  • AN
Szykuje się strajk techników radiologów
Związek Zawodowy Techników Medycznych Elektroradiologii wszedł w spór zbiorowy z dyrekcją chełmskiego szpitala. - Jesteśmy grupą zawodową, która jest niedoceniana i ciągle odsyłana od ministra do pracodawcy, od pracodawcy do ministra. Jesteśmy już tym zmęczeni, sfrustrowani i nie odstąpimy od naszych żądań - zapowiada Ewa Dziurda Józefowska, szefowa zarządu regionalnego związku.

Radiolodzy to kolejna grupa zawodowa szpitali, która żąda m.in. podwyżek. Zarząd Główny Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii nakazał  zakładowym organizacjom związkowym wystąpić do pracodawcy z żądaniami poprawy warunków płacy na podstawie ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

- Spór zbiorowy został zarejestrowany w Państwowej Inspekcji Pracy w ubiegły piątek - potwierdza Michał Jedliński, dyrektor Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie.

Radiolodzy chcą zarabiać więcej. Dyrektor Jedliński chce natomiast negocjować. Wygląda na to, że protestujący mogą liczyć na podwyżki, ale zapewne nie takie, jakich oczekują. O szczegółach planowanych negocjacji dyrektor szpitala rozmawiać na razie nie chce.

Jak informuje Ewa Dziurda Józefowska, 28 października odbyło się spotkanie przewodniczących regionów, na którym zapadła decyzja o żądaniach, od których radiolodzy nie zamierzają już odstąpić.

- Minister zdrowia otrzymał od nas pismo w tej sprawie. Jeśli w najbliższym czasie nie odbędą się konstruktywne rozmowy i nie zapadną konkretne rozwiązania, dotyczące możliwości płacowych, jak i możliwości kształcenia, niestety będziemy zmuszeni przerwać pracę - tłumaczy.- Do tej pory nie strajkowaliśmy ze względu na dobro pacjentów, ale nie mamy wyjścia. Rozmowy toczyły się w czerwcu, potem w sierpniu i od tamtej pory nikt się do nas nie odzywał.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
elektro
elektro 07.11.2018, 17:57
to radiolodzy czy elektroradiolodzy, bo to jednak dwa różne zawody
RTG84
RTG84 06.11.2018, 11:04
Autorowi artykułu proponuję się douczyć-radiolodzy to lekarze, a technicy to elektroradiolodzy jeśli już. A koleżankom i kolegom życzę powodzenia w negocjacjach

Pozostałe