Gospodynie nagrodzone za smaki jesieni

  • 18.10.2018, 20:21
  • GD
Gospodynie nagrodzone za smaki jesieni
W Poperczynie 12 października odbyła się ósma edycja festiwalu kulinarnego "Smaki Jesieni". W tym roku organizatorzy mieli olbrzymi powód do dumy. Gości z całego powiatu przyjęli w świetlicy, która została gruntownie przebudowana.

Organizatorami festiwalu byli: wójt gminy Żółkiewka, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Olchowieckiej oraz Lokalna Grupa Działania "Krasnystaw PLUS". W programie wydarzenia znalazła się prezentacja podsumowująca 10 lat funkcjonowania LGD.

Prezes LGD Dorota Sawa przybliżyła inicjatywy z zakresu rozwoju obszarów wiejskich. Omówiła również przykłady z wizyt studyjnych, zrealizowanych w ramach operacji pt. "Cztery podejścia, jeden cel - wypracowanie innowacyjnych mechanizmów współpracy z wykorzystaniem dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego i historycznego obszarów LGD", finansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Nieodłącznym punktem festiwalu był konkurs kulinarny "Smaki jesieni". W tym roku został przeprowadzony w dwóch kategoriach: ciasto i smakowity napitek. Przygotowane produkty musiały był wykonane z wykorzystaniem owoców jesieni. Oceniały je przedstawicielki z 8 gmin biorących udział w zmaganiach.

Wśród napitków najwięcej punktów zebrała nalewka z czarnej jagody, przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rożkach-Kolonii (gm. Żółkiewka). Drugą nagrodę otrzymały panie z KGW Dobryniów (gm. Łopiennik Górny). Trzecie miejsce przypadło Stowarzyszeniu Mieszkańców Przedmieścia Zastawie (Krasnystaw).

Wyróżnienia za udział w zmaganiach otrzymały: KGW Bobrowe-Olesin, KGW Bzite, KGW Romanów, stowarzyszenie Sami Swoi z Rudnika oraz Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach.

Pierwsze nagrodę wśród ciast otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Bzowcu (gm. Rudnik), które reaktywowało się kilka miesięcy temu. Drugie miejsce zdobyło KGW Żulin (gm. Łopiennik Górny), a trzecie KGW Wierzchowina (gm. Żółkiewka).

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: KGW Bobrowe-Olesin, KGW Bzite, KGW Romanów, stowarzyszenie Sami Swoi z Rudnika oraz Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach.

W oczekiwaniu na wyniki czas i wspólną zabawę umilały występy artystyczne. Na scenie zaprezentowała się Kapela Wujka Romana z Żółkiewki oraz połączone siły muzyków z krasnostawskiej kapeli "Uroczysko" i kapeli "Alternatywy 5" z Łopiennika Górnego.

GD
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe