Ratusz chce dokończyć Ceramiczną

  • 07.09.2018, 12:16
  • AN
Ratusz chce dokończyć Ceramiczną
1 mln 800 tys. zł ma kosztować dokończenie remontu ulicy Ceramicznej. Miasto chce pozyskać na ten cel pieniądze z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Władze miasta przypomniały sobie wreszcie o tym, że ulica Ceramiczna nie kończy się na wysokości bloków komunalnych. Plan jest taki, aby wyremontować pozostałą część ulicy, aż do granic miasta. Wszystko jednak zależy od tego, czy uda się pozyskać na ten cel pieniądze.

- Zadanie obejmuje wymianę nawierzchni wraz z kanalizacją - wyjaśnia Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. - Całkowity koszt zadania to 1 mln 800 tys. zł, z czego 1 mln 300 tys. zł to sama nawierzchnia i 500 tys. zł kanalizacja.

Urzędnicy szykują wniosek o dofinansowanie w ramach programu drogowego, tzw. dawnych schetynówek. Nabór wniosków potrwa do 15 września. Miasto na tę inwestycję musi zabezpieczyć w budżecie 900 tys. zł wkładu własnego.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe