Chełm: Strategicznie wygląda to nieźle

  • 25.04.2018, 08:46
  • AN
Chełm: Strategicznie wygląda to nieźle
12,5 miliona złotych to szacunkowa wartość kolejnych inwestycji, na które samorząd Chełma pozyskał unijne wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Umowy podpisane, więc prace ruszą lada moment.

- Jest to część chełmskich Strategicznych Inwestycji Terytorialnych, a więc całego zespołu inwestycji i przedsięwzięć, które wzajemnie się uzupełniają. Dotyczą różnych sfer życia miasta, dzięki czemu powinna z nich skorzystać spora grupa mieszkańców Chełma – mówi prezydent Agata Fisz.

Podpisana przez władze miasta umowa dotyczy projektu pod nazwą "Budowa niskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym". Skrywa się za nim kilka zapowiadanych już od pewnego czasu zadań, w tym zakup nowych autobusów na potrzeby komunikacji miejskiej. Kolejnym przedsięwzięciem jest budowa systemu roweru miejskiego, który składać ma się z 17 stacji i 170 rowerów rozmieszczonych w różnych punktach miasta i sąsiednich miejscowościach. Dodatkowo powstanie portal internetowy, obsługujący centrum kontaktu wraz z usługą polegającą na kompleksowym zarządzaniu serwisowaniu i eksploatacji roweru miejskiego. Rowerzyści zyskają również nowe ścieżki. W ramach pozyskanego dofinansowania wybudowana ma zostać m.in. ścieżka wzdłuż dalszej części ul. Hrubieszowskiej aż do wschodnich granic miasta. Tam połączy się z trasą biegnącą do Kamienia.

Najpierw ukradł rower, a później samochód [TUTAJ]

- To efekt partnerstwa z sąsiednimi gminami, które w ramach naszego projektu także zyskają kilka kilometrów ścieżek rowerowych. Łącznie w ramach SIT wybudowanych powinno zostać około 14 km ścieżek. Kolejne będziemy budować przy okazji innych projektów drogowych – dodaje Agata Fisz.

Podpisanie umowy o dofinansowaniu to również zielone światło dla przebudowy Placu Dworcowego. Przejęty przez miasto teren przed dworcem głównym PKP zyskać ma zupełnie nowy wygląd i lepszą funkcjonalność. Na pewno będą tam nowe parkingi. Władze Chełma planują ustawić przy dworcu zabytkowy parowóz.

Projekt miasta ucieszy osoby korzystające z parku miejskiego. Przebudowywany zostanie parking przy al. Armii Krajowej. Planowane są miejsca dla pojazdów osobowych, autokarów oraz taksówek bagażowych. W obrębie parkingu powstanie jedna ze stacji roweru miejskiego, która obsługiwać będzie rowerzystów chcących skorzystać z bulwaru spacerowo-rowerowego nad Uherką.

Jak zapewniają urzędnicy, dokumentacja techniczna jest już prawie gotowa.

- Postępowania przetargowe mogą ruszyć niebawem. Wyłaniać będziemy również operatora systemu roweru miejskiego. Zgodnie z harmonogramem realizacji projektu, większość zadań z ujętych w tej części SIT powinno zostać zrealizowanych do końca tego roku – dodaje prezydent Chełma.


Gorący temat:

Jedna kradzież mu nie wystarczyła, więc wrócił jeszcze raz [VIDEO]

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe