Wczoraj chełmscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na jednej z chełmskich ulic przebywa kobieta, która posiada przy sobie znaczne ilości papierosów pochodzących z przemytu. Jak się okazało 26–letnia mieszkanka Chełma posiadała w torbie podróżnej 650 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kwota uszczuplenia podatku akcyzowego w tym przypadku wyniosła ponad 11 tys. zł. 26-latka została zatrzymana, a bezakcyzowe wyroby skonfiskowane.
Po wykonanych czynnościach została zwolniona. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od niej pieniądze w kwocie 1000 zł. Zgodnie z kodeksem karno - skarbowym posiadanie wyrobów bezakcyzowych zagrożone jest wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru.
Podobne artykuły:


![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [8-2-2026]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-1-2-2026-1770510635.jpg)


![VII Powiatowy Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w LO w Dubience [WYNIKI, ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-vii-powiatowy-festiwal-piosenki-zolnierskiej-i-patriotycznej-w-lo-w-dubience-galeria-zdjec-1770473088.jpg)



![Pożar przy ulicy Popiełuszki w Chełmie. Kłęby dymu nad miejskim targowiskiem [ZDJĘCIA] Pożar przy ulicy Popiełuszki w Chełmie. Kłęby dymu nad miejskim targowiskiem [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-przy-ulicy-popieluszki-w-chelmie-kleby-dymu-nad-miejskim-targowiskiem-1769943974.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze