poniedziałek, 29 kwietnia 2024 00:05

Krasnostawianie biegali w Polsce i za granicą

Czołowe miejsca zajęli reprezentanci Stowarzyszenia Krasnystaw Biega w trzech imprezach zorganizowanych w ostatnim czasie w kraju i za granicą. Zawodnicy z miasta nad Wieprzem wystartowali w zmaganiach w Lubartowie, Krynicy oraz Wilnie.

Wszystkie imprezy biegowe, w których uczestniczyli krasnostawianie, odbyły się w dniach 9-11 września. Bardzo dobry wynik w Danske Bank Vilnius Marathon w Wilnie na Litwie uzyskał Ireneusz Hawryluk. Dystans 42 km i 195 m pokonał on w 3 godz. 10 min. i 15 s, plasując się na 40. miejscu na 779. startujących zawodników.

W równolegle rozgrywanym półmaratonie wystartowało pięciu innych zawodników krasnostawskiego klubu. Dwóch z nich ustanowiło swoje nowe rekordy życiowe na tym dystansie (21 km i 97,5 m). 43. miejsce z czasem 1:26,11 s. zajął Jarosław Jagniontkowski. Na 77. miejscu uplasował się Damian Antończak, który dobiegł do mety w 1:29,31 s (rekord życiowy). Dalsze lokaty zajęli: 166. miejsce Łukasz Kwiecień (1:35,29 s; rekord życiowy), 174. miejsce Marek Antończak (czas: 1:35,55 s), 583. miejsce Marcin Bida (1:49,20 s). Półmaraton ukończyło 1785 zawodników.

O zmaganiach krasnostawian na innych imprezach biegowych przeczytacie w najnowszym wydaniu Super Tygodnia Chełmskiego.