Chełmski Park Wodny startuje w listopadzie

  • 12.09.2016, 10:42 (aktualizacja 16.09.2016, 09:08)
  • AN
Chełmski Park Wodny startuje w listopadzie
Wszystko wskazuje na to, że nie na Boże Narodzenie, a zdecydowanie wcześniej chełmianie będą mogli korzystać z atrakcji aquaparku. Prace budowlane dobiegają końca. Są kolejni najemcy. Otwarcie planowane jest już w listopadzie.

Chociaż na zewnątrz obiektu trwają jeszcze intensywne prace budowlane, w środku większość prac została już wykonana. Budowa kompleksu powinna zakończyć się w tym miesiącu.

Główny wykonawca zapewnia nas, że prace zakończy zgodnie z terminem, tj. w połowie września – mówi Zbigniew Mazurek,  prezes Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich.

- Potem oczywiście czekają nas odbiory, ewentualne poprawki, montaż wyposażenia, testy urządzeń i szkolenia pracowników.
W sumie w aquaparku pracować ma kilkadziesiąt osób, a spółka zakończyła już część naborów. Wybranych zostało m.in. 8 osób na stanowiska recepcjonistek oraz 7 osób, które dbać będą o techniczną stronę funkcjonowania obiektu – hydraulicy, elektrycy, automatycy. Wkrótce ogłoszone powinny zostać przetargi na utrzymanie czystości oraz ratowników wodnych. Tych ostatnich może być nawet ponad 20.

- Oprócz tego w ChPW pracować mogą osoby od obsługi kręgielni, squasha, odpowiedzialni za marketing, część informatyczną, porządek i bezpieczeństwo. Szacujemy, że łącznie z pracownikami komercyjnych lokali cały kompleks da zatrudnienie około 60-70 osobom – dodaje Mazurek.

Coraz więcej jest również chętnych na prowadzenie lokali przeznaczonych pod usługi komercyjne. Obecnie miejska spółka wynajęła już wszystkie cztery lokale na parterze. Powstać tam mają punkty handlowo-usługowe oraz gastronomiczno-rekreacyjne. Obecnie prowadzone są procedury na wynajem ostatnich dwóch pomieszczeń na wyższych kondygnacjach – pod usługi fitness-siłownia oraz restaurację, mogącą obsługiwać zarówno osoby przebywające w części basenowej, jak i klientów z zewnątrz.

Wraz ze zbliżającym się terminem zakończenia budowy, spółka przymierza się do szkoleń pracowników. Część z nich przejdzie je zarówno na miejscu, jak i w funkcjonujących już podobnych obiektach w Polsce. Jak twierdzi zarząd ChPW, coraz więcej jest też telefonów z pytaniami o datę otwarcia aquaparku. Również władze Chełma coraz częściej spotykają się wręcz z niecierpliwością przyszłych klientów parku wodnego. Jak twierdzą, praktycznie codziennie padają pytania o termin jego otwarcia.

- Wiele osób, widząc postęp prac, ma słuszną nadzieję, że już niebawem obiekt zostanie oddany do użytku. Do mnie również docierają takie pytania, zarówno podczas przyjęć interesantów, jak i poprzez portale społecznościowe, telefonicznie i bardzo często bezpośrednio od przypadkowo spotkanych mieszkańców – mówi prezydent Agata Fisz. – Potwierdza to tylko przeprowadzony pewien czas temu przez niezależny instytut badawczy sondaż, w którym aż 95 proc. respondentów z Chełma pozytywnie odniosło się do realizacji tej inwestycji.

 

Zobacz też: Próbne zalewanie basenów!

Zobaczcie zdjęcia z wnętrza Aquaparku:

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe