Gm. Wola Uhruska: Zegar zawisł na urzędzie

  • 14.01.2022, 09:12
  • Faj
montaż zegara Fot. UG Wola Uhruska
Podobno "szczęśliwi czasu nie liczą". Niekiedy jednak dobrze wiedzieć, która jest godzina. Mieszkańcy Woli Uhruskiej mogą to sprawdzić, zerkając na wieżę urzędu gminy, bo zamontowano na niej zegar.

Jego pojawienie się oznacza koniec prac modernizacyjnych urzędu, które rozpoczęły się trzy lata temu.

- Budynek urzędu gminy w latach 2019-2020 poddany został termomodernizacji. Projekt zakładał wymianę okien, docieplenie i odnowienie elewacji oraz dachu, wymianę instalacji grzewczej i oświetleniowej z montażem paneli PV - wylicza wójt Woli Uhruskiej Jan Łukasik.

W tym roku zmieni się otoczenie budynku. Powstaną nowe chodniki i parkingi, utwardzone zostaną też znajdujące się w pobliżu ulice Parkowa i Sportowa.

zegar na urzędzie gminy w woli uhruskiej

Budynek Urzędu Gminy w Woli Uhruskiej został oddany do użytku na początku listopada 1992 roku. Już wtedy na wieży zostawiono otwór - miejsce na zegar. Decyzję o budowie urzędu podjęli jednogłośnie, dwa lata wcześniej, gminni radni. W 1991 roku w budżecie gminy zabezpieczono na ten cel 350 tys. złotych.

Czytaj także: Tężnia solankowa w nadbużańskim miasteczku

 

tutaj kupisz super tydzień

Faj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe