Rejowiec: Florczak dyrektorką nowego DPS-u

  • 13.01.2022, 10:30
  • DBEZ
odnowiony budynek domu pomocy społecznej rejowiec Fot. Starostwo Chełm DPS w Rejowcu
Tak jak przypuszczaliśmy, Elżbieta Florczak wygrała konkurs na dyrektora DPS-u w Rejowcu. Miała tylko jedną kontrkandydatkę.

Zarząd Powiatu Chełmskiego poinformował, że w wyniku zakończenia procedury otwartego i konkurencyjnego naboru na wolne stanowisko kierownicze w Domu Pomocy Społecznej w Rejowcu wybrana została Elżbieta Florczak. To mieszkanka gminy Rejowiec, do niedawna dyrektor DPS-u w Kaniem. Na stronie BIP starostwa powiatowego w rubryce kandydaci zamieszczono tylko jej nazwisko. Jak się jednak dowiedzieliśmy, o stanowisko dyrektora DPS-u ubiegała się jeszcze jedna osoba - pracownik chełmskiego MOPR-u. Florczakowa wypadła jednak lepiej w oczach komisji konkursowej.

Dom Pomocy Społecznej w Rejowcu to nowa placówka, która powstała w budynku dawnego liceum, którego remont trwał od dwóch lat. Gdy na dobre DPS w Rejowcu zacznie funkcjonować, zamknięte zostaną dwa mniejsze: w Chojnie Nowym Pierwszym i Kaniem.

W nowym DPS-ie zamieszka 78 osób przewlekle chorych, dla których przygotowano trzyosobowe pokoje o powierzchni ok. 28 mkw. każdy. Przy każdym pokoju jest łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Budynek będzie również spełniał funkcję biurową dla obsługi DPS. Na poziomie kondygnacji podziemnej jest stołówka dla 40 osób. Na parterze powstała druga tak duża sala -  dziennego pobytu, gdzie może przebywać ponad 30 osób.

Wielka przeprowadzka z DPS-u w Chojnie Nowym Pierwszym planowana jest na przełom lutego i marca. Termin konkretny nie jest wyznaczony, bo też trudno przewidzieć rozwój pandemii.

- Na pewno jakieś oficjalne otwarcie DPS-u w Rejowcu się odbędzie. Mamy tam przed budynkiem piękny skwer, gdzie można zorganizować uroczystość. Nie jest to jednak zależne tylko od nas. Jeśli będą obowiązywały bardziej restrykcyjne obostrzenia, to zaprosimy przynajmniej pracowników urzędu wojewódzkiego, PFRON-u i ROPS-u, którzy z nami współpracowali przy realizacji tej inwestycji - mówi wicestarosta chełmski Jerzy Kwiatkowski.

Także dom w Kaniem zostanie zamknięty. Może to nastąpić za około pół roku. Obecnie obowiązki dyrektora pełni tam wicedyrektor Małgorzata Czerwonka.

Czytaj także: Chełmska POŁOŻNA NA MEDAL

 

link do ekiosku z super tygodniem

 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kasia
kasia 14.01.2022, 11:55
No i super. W końcu wykorzystają na coś ten budynek

Pozostałe