Chełm: Podaruj coś na Orkiestrę!

  • 13.01.2022, 06:02
  • AN
logo wośp
Masz ciekawy gadżet, którego zazdroszczą Ci znajomi, a może płytę z autografem, którą już znasz na pamięć? A może jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz firmę? Chcesz dołożyć swoją cegiełkę do jubileuszowego finału WOŚP w Chełmie? Przekaż coś od siebie na tegoroczną aukcję! Fanty będą licytowane na wszystkich imprezach finałowych oraz na antenie radia Bon Ton.

30 stycznia po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jubileuszowa edycja tej największej imprezy charytatywnej świata odbędzie się na rzecz diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Chełm, jak co roku, również zagra w tej Orkiestrze. Koordynatorem działań jest Automobilklub Chełmski.

- Choć do finału zostało jeszcze trochę czasu, już dziś zwracamy się o podarowanie przedmiotów lub usług, które będzie można zlicytować. Licytacje będą odbywały się podczas wszystkich zaplanowanych imprez, jednak najważniejsza to ta tradycyjna w radiu Bon Ton, którą radiowi redaktorzy poprowadzą w dniach 28-30 stycznia w godz. 10-14 na 104,9 FM - informuje Grzegorz Gorczyca, szef sztabu 600.

W lokalnej stacji radiowej licytowane będą m.in. prestiżowe złote serduszka chełmskiego sztabu WOŚP, kursy na prawo jazdy, wieczór saunowy i romantyczne kolacje, unikatowe fotele, loty śmigłowcem i paralotnią, kulig, ale także kubki, talony na pizzę i bony towarowe. Po raz pierwszy będzie można też kupić... kawałek deptaka.

- Osoba lub firma, która wygra licytację, zostanie uhonorowana wmurowaniem imiennej granitowej tabliczki w nawierzchnię głównego traktu pieszego w mieście - zdradza szczegóły Gorczyca.

Chełmski sztab będzie obecny również na platformie Allegro. Tam odbędzie się licytacja m.in. plastronu z autografami polskich skoczków od prezydenta Jakuba Banaszka oraz profesjonalnej gitary solowej, która pokonała Atlantyk i dotarła do Chełma.

Osoby lub firmy, które zechcą podarować coś na wielkoorkiestrowe licytacje, proszone są o kontakt pod numer telefonu 502 342 117 lub e-mailem [email protected]

Już wiadomo, że podczas tegorocznego finału odbędą się trzy duże wydarzenia i kilka pomniejszych.

- W sobotę, 29 stycznia przy Galerii Chełm odbędzie się Moto-Orkiestra. Będzie to święto szeroko pojętej motoryzacji, odbywające się w formie statycznej. Planujemy m.in. pokaz samochodów sportowych, zabytkowych, amerykańskich i użytkowych, w tym służb ratowniczych - zdradza szef chełmskiego sztabu WOŚP. - Chcemy zorganizować, cieszący się dużym zainteresowaniem, pokaz działań ratowniczych w miejscu zainscenizowanego wypadku drogowego. Będzie symulator dachowania i jazdy z niezapiętymi pasami, będą alkogogle i inne działania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, realizowane wspólnie z chełmskim Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Planujemy wiele konkursów oraz mistrzostwa Chełma w przeciąganiu samochodu. Mamy też kilka niespodzianek!

Tego samego dnia w Chełmskim Domu Kultury odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią młodzi artyści z MDK i ChDK oraz zagrają zespoły folkowe i Bimber Boys.

W niedzielę na pl. Łuczkowskiego odbędzie się koncert rockowy, w którym wystąpią zespoły z Chełma i regionu. Tego dnia usłyszymy na żywo m.in. legendarną chełmską Rdzę, Koniec Listopada z Białej Podlaskiej, Flowers of the Jungle oraz TRAP z Lublina i wiele innych.

- Oprócz rock'and'rolla na placu będzie też mnóstwo innych atrakcji, zarówno kulinarnych, jak i tych dla ducha. Jeśli pogoda pozwoli, w centrum miasta stanie wielka zjeżdżalnia, będą też same szczęśliwe losy, kiermasz Młodzieżowego Domu Kultury i jedna bardzo widowiskowa niespodzianka, nad którą jeszcze pracujemy - wylicza Gorczyca.

W programie tegorocznego finału jest też koncert w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st., a także turnieje piłki nożnej, siatkówki i zapasów.

Czytaj także: Zgłoś kandydata do tytułu Dobroczyńca Roku 2021

 

link do ekiosku z super tygodniem

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe