Chełm: Obłęd na oddziale covidowym

  • 08.11.2021, 07:56 (aktualizacja 12.11.2021, 07:58)
  • (apm)
Chełm: Obłęd na oddziale covidowym
Dramatyczna sytuacja na oddziale covidowym w chełmskim szpitalu. 37-letni mężczyzna odebrał sobie życie. 71-latek w bardzo ciężkim stanie postanowił samowolnie opuścić szpital. Skończyło się to tragicznie. Covoid-19 to nie tylko choroba ciała…

Ludzie nie wytrzymują podczas tej choroby. Popadają w depresję. Zachowują się irracjonalnie. Tak było w ubiegłym tygodniu na oddziale covidowym.

W czwartek (4 listopada) po godzinie 8, 71-letni ciężko chory mężczyzna, leżący pod tlenem, postanowił wykrzesać resztki sił, ubrał się i uciekł ze szpitala wyjściem ewakuacyjnym. Przed budynkiem na parkingu nagle zasłabł i upadł. Ktoś próbował go reanimować, wezwano karetkę pogotowia, ale nie udało się przywrócić mu akcji serca.

Dzień później po godzinie 6 życie postanowił odebrać sobie 37-latek. Powiesił się w łazience. Jego też nie udało się już odratować. Jak udało nam się ustalić, oprócz COVID-19 miał inną poważna chorobę. Być może nie chciał już dłużej cierpieć…

Coraz więcej badań pokazuje, że COVID-19 wpływa na pracę mózgu. Jak donosi medonet.pl, naukowcy przeanalizowali karty zdrowia ponad 62 tys. z potwierdzonym COVID-19. W ciągu trzech miesięcy po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu u 1 na 5 osób, które przeżyły, po raz pierwszy zdiagnozowano takie zaburzenia jak lęk, depresja lub bezsenność. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie "The Lancet Psychiatry". Naukowcy twierdzą, że COVID-19 wpływa na centralny układ nerwowy, a więc może nasilać kolejne zaburzenia.

Choroby psychiczne związane z pandemią mogą wynikać także z czynników psychospołecznych, takich jak: realne narażenie na zakażenie SARS-CoV-2, strach przed zakażeniem członków rodziny, brak dostępu do badań i opieki medycznej, fizyczny dystans, izolacja społeczna i kwarantanna, niespójne komunikaty i wytyczne dotyczące środków zdrowia publicznego, takich jak noszenie masek na twarzy, zwiększone obciążenie pracą, trudności ekonomiczne i niepewność związana z przyszłością oraz ograniczenie wolności osobistej – pisze Medicover.pl.

 

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Załamana
Załamana 11.11.2021, 14:04
Co było przyczyną śmierci? - Covida. A dlaczego?- Dlatego że to Covid zamkną drogę do leczenia innych chorób. Teraz nie ma raka, udaru, zawałów. Są choroby przy których należy interweniować natychmiast ale Covid mówi "jestem pierwszy".
prawda
prawda 08.11.2021, 12:55
tylko on uciekł z kardiologi a nie z oddziału covid

Pozostałe