Chełm: Dary dla małych pacjentów

  • 11.10.2021, 11:45
  • AN
samochód z logo stowarzyszenia i pracownicy szpitala odbierający dary
Kolejna dawka pozytywnych emocji dla pacjentów oddziału dziecięcego chełmskiego szpitala. Placówkę odwiedziło stowarzyszenie "Życie z chorobą nie musi być smutne" im. Karoli Majewskiej. Wolontariusze nie przyjechali z pustymi rękami.

To nie pierwsza wizyta lubelskiego stowarzyszenia w chełmskim szpitalu. Prezes organizacji Ryszard Majewski, ojciec patronki, pochodzi z Chełma, dlatego m.in. stara się też wspierać naszych małych pacjentów. Tym razem przywiózł podarunki wraz z żoną - mamą Karoli.

- Do tej pory odwiedziliśmy chełmski szpital pięć razy. Do małych pacjentów trafiło ponad 200 książeczek edukacyjnych, prawie 870 mniejszych i większych pluszaków - pocieszaków. Były też kolorowanki - podsumowuje Majewski. - Szpital w Chełmie jest jedną z wielu placówek, które obejmujemy wsparciem. Pod opieką stowarzyszenia jest także Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Szpital Dziecięcy Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, oddziały dziecięce szpitali w Hrubieszowie, Puławach, Zamościu i Tomaszowie Lubelskim.

W ubiegłą środę do chełmskiego szpitala stowarzyszenie przywiozło setkę książek oraz ponad 200 pluszaków.

- Lata spędzone w różnych szpitalach pokazały, jak ważne dla małych pacjentów są takie drobiazgi np. pluszaki, książki, gry planszówki. Pozwalają maluchom choć przez chwilę zapomnieć o tym, że są w szpitalu, gdzie pobiera się im krew, podaje leki i generalnie nie jest to sytuacja komfortowa - tłumaczy Majewski. - Korzystając z naszych niełatwych doświadczeń - byliśmy z córką w wielu szpitalach - chcemy poprzez takie drobne prezenty sprawić, żeby na ustach chorych dzieci choć na chwilę zagościł uśmiech.

"Życie z chorobą nie musi być smutne" - to życiowe motto, a także nazwa bloga prowadzonego niemal do końca życia przez Karolinę Majewską. Zmarła w lipcu 2017 roku.

W ciągu niespełna roku stowarzyszenie przekazało do szpitali 4800 książek edukacyjnych, ponad 4,5 tys. pluszaków zestawy stomatologiczne, planszówki, kolorowanki. 

Czytaj także: Pomoc humanitarna nie jest zakazana

baner do e-wydania super tygodnia

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe