Gm. Izbica: Zwłoki noworodka w torbie za łóżkiem

  • 11.10.2021, 09:39 (aktualizacja Dzisiaj, 08:24)
  • GD
samotna kobieta na czarnobiałym zdjęciu w depresyjnej pozie Fot. ilustracyjna (Pixabay)
27-latka ukrywała ciążę przed członkami rodziny. Nikomu nie przyznała się, że w nocy urodziła chłopczyka. Nie zrobiła tego nawet wówczas, gdy trafiła do szpitala w stanie zagrażającym jej życiu. Zwłoki noworodka znaleziono w torbie za łóżkiem w jej domu.

2 października kobieta trafiła na szpitalny oddział ratunkowy w Krasnymstawie. Miała silne bóle w podbrzuszu, krwawiła z dróg rodnych. W takcie badania ginekologicznego lekarz od razu zorientował się, że kilka godzin wcześniej urodziła dziecko. Mieszkanka gminy Izbica stanowczo temu zaprzeczała.

O sprawie natychmiast zostali powiadomieni krasnostawscy policjanci. Gdy wchodzili na posesję, członkowie rodziny 27-latki znaleźli noworodka w jej pokoju.

- Dziecko było za łóżkiem, zawinięte w lniane torby na zakupy. Policjanci przystąpili do akcji reanimacyjnej. Jednak okazało się, że dziecko nie żyje, co potwierdził przybyły na miejsce zespół karetki pogotowia - informuje Jarosław Rosołek, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Zamościu.

Śledczy będą sprawdzać, czy dziecko, którego wiek określono na mniej więcej w siódmy miesiąc ciąży, urodziło się żywe i ewentualnie, w jaki sposób zmarło. Wstępne wyniki sekcji zwłok, która odbyła się w ubiegły wtorek, nie przyniosły jednoznacznych odpowiedzi na te pytania.

Ze względu na stan zdrowia 27-latki, policjanci nie przeprowadzili z nią żadnych czynności. Po otrzymaniu wyników badań i sekcji zwłok prokurator podejmie decyzję, czy kobieta usłyszy jakiś zarzut. Wiadomo jedynie, że jej stan zdrowia już się poprawił.

Nieoficjalnie wiadomo, że mieszkanka Wirkowic jest matką jeszcze dwójki dzieci w wieku 9 miesięcy i 7 lat. Mieszka w domu rodziców swojego partnera, który wyjechał do pracy zagranicę. Mężczyzna zostanie przesłuchany, jak wróci do kraju. Pozostali domownicy byli w szoku, gdy dowiedzieli się o ciąży, porodzie i martwym noworodku. Prokuratura informuje, że nie było tam wcześniej interwencji policji.

Czytaj także: Śmiertelne potrącenie na Okrzei

 

baner do e-wydania super tygodnia

GD

Podziel się:Pozostałe