Chełm: Wielkie liczenie pasażerów

  • 04.10.2021, 10:36
  • AN
cla autobus
Podobno jeszcze w tym tygodniu Chełmskie Linie Autobusowe rozpoczną wielkie liczenie pasażerów. Pracownicy spółki będą jeździć na wybranych trasach i sprawdzać, ile osób korzysta z darmowej komunikacji.

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, od piątku, oprócz kierowców, w autobusach miejskich będą jeździć też dwaj pracownicy spółki, którzy zajmą się liczeniem pasażerów. Podobno mają szczegółowo notować, ile osób wsiada i wysiada, na jakich przystankach i o jakich porach. Ci, którzy o tym wiedzą, zachodzą w głowę, po co spółce te dane, skoro i tak komunikacja miejska jest bezpłatna. A może CLA chcą sprawdzić, ile zarobiłyby, gdyby jednak sprzedawano bilety? Ciekawe, czy w związku z wprowadzeniem darmowej komunikacji CLA ma więcej pasażerów czy mniej? Być może chodzi jedynie o porównanie danych z wcześniejszych okresów.

Sceptycy twierdzą, że spółka przygotowuje się do wprowadzenia nowego rozkładu jazdy, a autobusy po zmianach będą jeździć tylko tam, gdzie jest zainteresowanie pasażerów. Spółka musi bowiem oszczędzać i nie stać jej na puste kursy. Jeszcze inni uważają, że liczenie ma związek z rychłą wymianą taboru. Może wystarczą mniejsze autokary?

O powodach komisyjnego liczenia pasażerów chcieliśmy porozmawiać z prezesem spółki Wojciechem Chudobą, jednak stwierdził, że to sprawa wewnętrzna firmy, którą zarządza. Obiecał, że jeżeli pracownicy spółki rzeczywiście będą liczyć pasażerów, to wszyscy zostaną o tym poinformowani.

Czytaj również: Coraz więcej klas na nauczaniu zdalnym

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nikoś
Nikoś 04.10.2021, 16:34
W sumie jeśli o liczenie chodzi to jakiś sens ma bo po co jeździć czesto tam gdzie wozi się powietrze lepiej jeździć tam gdzie jest więcej pasażerów a kursów mniej np do Szpitala i z powrotem....

Pozostałe