Chełm: Pobiegnij w piżamie dla dzieci

  • 22.09.2021, 07:16
  • AN
Chełm: Pobiegnij w piżamie dla dzieci
Wrzesień to miesiąc świadomości chorób onkologicznych dzieci. Na znak solidarności z małymi pacjentami Fundacja "Gdy liczy się czas..." organizuje Ogólnopolski Bieg w Piżamach. Wydarzenie odbędzie się także w Chełmie, w najbliższą sobotę. Początek o godz. 16.30.

Impreza zakłada kilka celów. Po pierwsze uczestnicy biegną na znak solidarności z dziećmi i młodzieżą z oddziałów onkologicznych, po drugie - ma być to popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej. Ponadto wydarzenie ma być pretekstem do promowania profilaktyki chorób cywilizacyjnych i integracji społeczności lokalnej.

Chełmski bieg rozpocznie się i zakończy na placu Łuczkowskiego. Odbywać się będzie w dwóch kategoriach: dzieci i dorośli. Ci pierwszy będą mieli za zadanie dwukrotnie okrążyć plac Łuczkowskiego, ci drudzy - cztery razy. Aby idea biegu była zachowana ważne, by uczestnicy wystąpili w... piżamach. Tu nie liczy się, kto pierwszy przekroczy linię mety, ale kto poświęci swój czas dla chorych dzieciaków.

- Dlaczego biegniemy w piżamach? Codziennie w Polsce troje dzieci słyszy diagnozę: nowotwór! Dla podopiecznych fundacji ten strój to nieodłączony element codzienności. To, co dla wielu z nas kojarzy się z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie - tłumaczy organizatorka chełmskiego biegu Anna Wyczyńska. - Pieniądze zebrane podczas biegu będą przeznaczone na zakup pomp do chemioterapii oraz budowę ośrodka rehabilitacji dla dzieci po leczeniu raka. Dlatego gorąco zachęcam do udziału w biegu. Liczy się każda złotówka. Dystans nie jest długi, a zapewniam, że zabawa będzie przednia.

Aby wystartować w biegu, należy uiścić opłatę startową. Dorośli - 30 zł, dzieci -10 zł. Pieniądze trzeba wpłacić na konto Stowarzyszenia WeRwA, które współorganizuje bieg w Chełmie. Nr konta: 26 2030 0045 1110 0000 0309 7720 z dopiskiem Chełmskie Anioły w Piżamach. Numery startowe będą rozdawane przed biegiem.

Wydarzenie odbędzie się 25 września na placu Łuczkowskiego. Początek o godz. 16.30. W programie oprócz biegów mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Teraz czytane: Chełmskie targowisko przestanie straszyć

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe