Chełm: Podpisy zebrane i złożone w ratuszu

  • 21.09.2021, 09:00
  • AN
Chełm: Podpisy zebrane i złożone w ratuszu
586 chełmian podpisało się pod wnioskiem o nadanie rondu przy Chadeku imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Komitet złożył w ubiegły czwartek całą dokumentacją do przewodniczącego rady miasta. Temat powinien być omawiany na najbliższej sesji.

Chełmianie w głosowaniu internetowym wybrali lokalizację, później odbyła się zbiórka podpisów i teraz wszystko zależy już od miejskich radnych. Rondo, któremu miałaby patronować Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, znajduje się przy Chełmskim Domu Kultury.

W inicjatywę zaangażowany był trzyosobowy komitet (Grzegorz GorczycaAnna WyczyńskaAgnieszka Nowosad) i mnóstwo przyjaciół WOŚP w Chełmie. Podpisy udało się zebrać sprawnie, wiele osób ubolewało, że nie są zameldowane w Chełmie, bo chciałyby poprzeć wniosek. Wymagane 300 podpisów zebrano w zaledwie kilka dni.

- Zbierając podpisy, spotkaliśmy się z wielką życzliwością ze strony chełmian. Obawy niektórych budziło wpisywanie danych, ale tak jak tłumaczyliśmy, na to nie mieliśmy wpływu - tak mówią przepisy. Chciałbym zapewnić po raz kolejny, że wszystkie dokumenty przechowywane były zgodnie z prawem i przekazane zostały już do urzędu. Tam będą weryfikowane - informuje Grzegorz Gorczyca, szef sztabu WOŚP w Chełmie i członek komitetu inicjatywy. - Mamy świadomość tego, że może ktoś pomylił się, wpisując PESEL, albo zapomniał, że nie jest zameldowany w Chełmie - wiemy, że takie wnioski zostaną odrzucone. Liczę jednak na to, że będą to pojedyncze przypadki.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, temat omawiany będzie na najbliższej sesji.

- Nie wyobrażam sobie, aby radni byli przeciwko uhonorowaniu Orkiestry, która integruje co roku naszą społeczność i kupuje sprzęt medyczny do chełmskiego szpitala - dodaje Gorczyca. - Fundacja jest apolityczna i mam nadzieję, że tak też odebrana zostanie nasza inicjatywa. Poza tym to także uhonorowanie tysięcy chełmian, którzy są zaangażowani w orkiestrowe działania.

Rondo, któremu patronuje WOŚP, ma w naszym regionie Biała Podlaska.

Teraz czytane: Coraz mniej wolnych łóżek covidowych w chełmskim szpitalu

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator 21.09.2021, 16:19
... Fundacja jest apolityczna ... fundacja z zalozenia tak, ale Owsiak jako jej szef juz nie - jak widac Super tydzien w ramach demokracji i wolnych mediow uprawia cenzure - bo wczesniejsza wypowiedz zostala przez Was usunieta - boicie sie prawdy o Owsiaku jako politycznym mieszaczu? -po prostu druga strona medalu.
obserwator
obserwator 21.09.2021, 14:08
cyt: Fundacja jest apolityczna i mam nadzieję, że tak też odebrana zostanie nasza inicjatywa. -z nazwy tak ,z zalozenia tez- ale jej zalozyciele ,wodzowie i beneficjenci zarazem- juz nie-sa mocno zaangazowani politycznie -szczegolnie Owsiak - pecunia non olet

Pozostałe