Chełm: Wszystko zaczyna się OdNowa

  • 13.09.2021, 09:53 (aktualizacja 17.09.2021, 08:59)
  • AN
Chełm: Wszystko zaczyna się OdNowa
Politycy związani jeszcze niedawno z Porozumieniem Jarosława Gowina założyli stowarzyszenie OdNowa RP, które ma podobno działać w ramach Zjednoczonej Prawicy i klubu PiS. W gronie założycieli jest nasza posłanka Anna Dąbrowska-Banaszek i jej syn - prezydent Chełma Jakub Banaszek.

- Najważniejsze obszary, którymi zajmie się stowarzyszenie to: rozwój, bezpieczeństwo i samorządność. Wspólnie chcemy zbudować ruch społeczny, który nada nową jakość debacie publicznej. Odnowa Polski jest w naszych rękach! - zapowiadają działacze nowej formacji.

Założycielami stowarzyszenia OdNowa są parlamentarzyści oraz samorządowcy: Marcin Ociepa, Anna Dąbrowska-Banaszek, Andrzej Gut-Mostowy, Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek, Tadeusz Kopeć i Jakub Banaszek. Są to politycy do niedawna związani z partią Jarosława Gowina. Po wyjściu Porozumienia z koalicji rządzącej oni zostali w klubie parlamentarnym PiS.

O powołaniu stowarzyszenia parlamentarzyści poinformowali na konferencji prasowej w Sejmie. Do czasu jego rejestracji pełniącym obowiązku prezesa został Ociepa. I to on podczas spotkania z mediami wyjaśniał, że celem OdNowy jest zbudowanie ruchu społecznego i politycznego wokół stowarzyszenia, które będzie pracowało na rzecz otwarcia na nowo debaty publicznej i odnowy w życiu publicznym. Stowarzyszenie zapowiada, iż szczególnie zajmie się kwestiami związanymi z samorządem, rozwojem w oparciu o nowoczesne technologie, a także bezpieczeństwem militarnym, zdrowotnym, społecznym i żywnościowym. Poseł Maciej Ociepa zadeklarował również, że "wyborem strategicznym stowarzyszenia OdNowa jest Zjednoczona Prawica".

Prezydent Chełma Jakub Banaszek rezygnację z członkostwa w Porozumieniu złożył 23 czerwca. Gdy portal wPolityce.pl informował o decyzji podjętej przez niego 22 czerwca, rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka przekonywała, że podawana przez portal informacja jest nieprawdziwa, a sam Banaszek wkrótce wyda oświadczenie dementujące pogłoski o jego odejściu z partii. Prawie 1,5 miesiąca później rzeczywiście pojawiło się oświadczenie, ale potwierdzające jego odejście. Banaszek tłumaczył w nim, że odchodzi z Porozumienia z powodu mnogości zadań i ogromnej liczby przedsięwzięć, które realizuje w Chełmie. Jednak od dłuższego czasu widać już było, że Banaszkowi zaczyna być coraz dalej do Porozumienia i Jarosława Gowina. Przestał angażować się w działalność partii w naszym regionie i ku zaskoczeniu wielu osób wystąpił jako prowadzący podczas prezentacji Polskiego Ładu, nowego programu Prawa i Sprawiedliwości. I mimo wielu zajęć, bo przecież wciąż jest prezydentem Chełma, zdecydował się zaangażować w nowy projekt, który być może przerodzi się w kolejną prawicową partię polityczną.

Czytaj również: Wirus w chełmskiej podstawówce

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
chełmianin
chełmianin 13.09.2021, 10:37
Od PO do PIS, dziwne są meanadry polityki.

Pozostałe