"Proszę, ustąp mi pierwszeństwa" - akcja CLA i Urzędu Miasta Chełm

  • 08.06.2021, 08:14 (aktualizacja 08.06.2021, 08:32)
  • oprac. MP
"Proszę, ustąp mi pierwszeństwa" - akcja CLA i Urzędu Miasta Chełm
"Proszę, ustąp mi pierwszeństwa" to akcja informacyjna zainicjowana przez Urząd Miasta Chełm oraz Chełmskie Linie Autobusowe. Jej celem jest zwrócenie większej uwagi kierowców na miejskie autobusy, które niejednokrotnie mają problem z ponownym włączeniem się do ruchu.

Pojazdy Chełmskich Linii Autobusowych zostały wyposażone w naklejki, które mają przypominać innym uczestnikom ruchu drogowego, że autobus wyjeżdżający z zatoczki i sygnalizujący ten zamiar kierunkowskazem, jest uprzywilejowany względem pozostałych pojazdów.

- Chodzi o to, by zadbać o wspólne bezpieczeństwo, ale również o komfort pasażerów komunikacji miejskiej, która w najbliższym czasie przejdzie gruntowną modernizację. Wiadomo bowiem, że pojazd, który szybko i sprawnie włączy się do ruchu, dojedzie do celu punktualnie - informuje UM Chełm na swoim Facebooku.

Chełmskie Linie Autobusowe prowadzą statystyki dotyczące niebezpiecznych sytuacji związanych z nieustąpieniem kierowcy autobusu pierwszeństwa przy wyjeździe z zatoczki. Jest ich sporo, dlatego warto przypominać kierowcom o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów. Obecnie ulicami Chełma jeździ 20 autobusów wyposażonych w specjalne naklejki.

Zgodnie z art. 18 ustawy prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

Teraz czytane: Czy Chełm zostanie Rowerową Stolicą Polski? Mamy szansę w tym pomóc

 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe