Chełm chce być stolicą

  • 08.06.2021, 07:36 (aktualizacja 08.06.2021, 07:40)
  • AN
Chełm chce być stolicą
I to nie byle jaką, bo... rowerową! Chełm jest jednym z 50 miast, które powalczą o ten zaszczytny tytuł. Wygra to, które "wykręci" na dwóch kółkach najwięcej kilometrów.

W tym plebiscycie potrzebna jest pomoc wszystkich mieszkańców miasta, którzy lubią spędzać czas wolny na dwóch kółkach. Jak to zrobić? Wystarczy pobrać na telefon darmową aplikację "Aktywne Miasta" (dostępna m.in. w sklepie Google), a następnie wybrać jedno z miast, dla którego chcemy generować rowerowe kilometry. W naszym przypadku będzie to rzecz jasna Chełm! Nie ma co odkładać tego na później, bo zbieranie kilometrów potrwa tylko do końca czerwca. Co ciekawe, wszystkie miasta, które wezmą udział w  rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, na okres 3 lat otrzymają dostęp do szerszej wersji aplikacji "Aktywne Miasta". Umożliwi to samorządom tworzenie gier miejskich, udostępnianie tras swoim użytkownikom, oferowanie zniżek u partnerów z regionu czy też zamieszczanie lokalnych informacji rekreacyjno-sportowych.

Co dalej, po zainstalowaniu aplikacji? Wsiadamy na rower i "kręcimy" kilometry dla Niedźwiedziego Grodu. Każda przejechana trasa to krok bliżej do tytułu. Wygra miasto, którego cykliści zrobią najwięcej kilometrów. Do udziału w zabawie oficjalnie przystąpiły m.in.: Biała Podlaska, Chorzów, Gorzów Wielkopolski, Inowrocław, Kielce, Kołobrzeg, Koszalin, Kraków, Przemyśl, Słupsk, Sopot, Toruń itd.

Ideą przewodnią projektu jest aktywność fizyczna i dobra zabawa. Jednakże organizatorzy nie zapomnieli też o nagradzaniu najbardziej zaangażowanych. Na zwycięskie miasto czeka puchar, który od dwóch lat jest w rękach Nowej Soli - zwycięzcy dwóch poprzednich edycji. Puchary trafią również do miast – liderów w klasyfikacji miast pod względem liczby ludności. Z kolei trzy pierwsze miasta w rankingu rywalizacji otrzymają stacje naprawcze. Na rowerzystów czekają też nagrody indywidualne, gwarantowane w klasyfikacji ogólnopolskiej oraz przygotowane przez organizatorów lokalnych. 

Na razie liderem rankingu jest Biała Podlaska, ale miejmy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu chełmian to się szybko zmieni.

Teraz czytane: Najbogatsza gmina powiatu chełmskiego? Pomoc społeczna nie ma tam komu pomagać

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kerr
kerr 10.06.2021, 05:04
Śmieszny tytuł: przecież w Chełmie praktycznie nie ma ścieżek rowerowych :)

Pozostałe