Pomost będzie jak nowy

  • 06.06.2021, 07:14 (aktualizacja 06.06.2021, 16:18)
  • TS
miejsce do spacerów nad wodą dla turystów
Trwają prace remontowe 70-metrowej części pływającego pomostu w Okunince. W ramach zadania zamontowane zostaną nowe dębowe legary, modrzewiowa podłoga i sosnowe barierki. Do czasu zakończenia robót korzystanie z pomostu jest zabronione.

Pomost przy plaży głównej wybudowany był w 2011 roku. Trochę lat już minęło i drzewo w niektórych częściach konstrukcji było mocno zniszczone i spróchniałe. To zagrażało bezpieczeństwu osób wchodzących na pomost. Remont był zatem konieczny.

- Ze względu na dobrej jakości drzewo, inwestycja jest bardzo kosztowna. Wyniesie 80 tys. zł. Nie mamy pieniędzy na remont całego pomostu, dlatego prace wykonywane są na części najbardziej zniszczonej, o długości 70 m. Pozostałe dwa elementy po 45 m zostaną wyremontowane w późniejszym terminie, być może zimą - tłumaczy Marta Wawryszuk, sekretarz gminy Włodawa.

Zakres prac obejmuje montaż nowych dębowych legarów, modrzewiowej podłogi i sosnowych barierek. Ale nie tylko. Poprawione zostanie również oświetlenie.

- Przy tak dużej liczbie turystów, którzy co roku odwiedzają Okuninkę i korzystają z pomostu, musimy zadbać o to, aby było bezpiecznie. Na realizację zadania wykonawca ma czas do 12 czerwca, ale prace są już na ukończeniu - dodaje sekretarz gminy Włodawa.

Czytaj także: Okuninka w Top 10 miejscowości turystycznych

 

e-wydanie super tygodnia

TS

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
elomorelo
elomorelo 06.06.2021, 12:31
przy takiej liczbie turystów co zostawiają tam kupę siana to kasa powinna się znaleźć na ramont całego pomostu co to za tłumaczenie

Pozostałe