Hotel dla owadów

  • 21.05.2021, 13:00
  • TWA
Hotel dla owadów Ewa Szewczyk
Pokoje są małe, ale za darmo. Trudno też znaleźć w nich ekstra wyposażenie. Są za to szyszki, patyki i gałęzie. Tak wygląda hotel dla ptaków, który stoi już w ogródku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej.

- Hotele dla owadów to jedna z form ochrony owadów pożytecznych. Mogą schronić się w nich, rozmnażać, przeobrażać i zimować. Wraz z rozrastaniem się miast, rozwojem rolnictwa i przemysłu te „zapylacze” tracą naturalne siedliska. Tego typu hotele są dla nich ratunkiem w tym trudnym czasie – informuje Ewa Szewczyk z MBP we Włodawie.

Pokoje w takim hotelu zazwyczaj zamieszkują osy, pszczoły samotnice, trzmiele, biedronki, złotooki. 

- Takiego towarzystwa nie należy się bać. Owady, kiedy nie są drażnione, nie są agresywne i nie stanowią zagrożenia dla ludzi – dodaje Szewczyk.

Jest to jeden z dwóch domków dla owadów wystawionych przez bibliotekę. Drugi służy do tzw. akcji bookcrossingu. Na potrzeby placówki wykonał je Jacek Sankowski.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe